Branża ITRynek

NTT konsoliduje 28 firm należących do swojej Grupy, w tym Dimension Data

Nippon Telegraph i Telephone Corporation (NTT Corporation) w dniu dzisiejszym zainaugurowała powstanie NTT Ltd, wiodącego światowego dostawcy usług technologicznych, który łączy możliwości 28 firm, w tym Dimension Data, NTT Communications i NTT Security, w jeden biznes o wartości 11 mld USD.

NTT konsoliduje 28 firm należących do swojej Grupy, w tym Dimension Data

Nowa firma NTT, z siedzibą w Londynie, zatrudniająca ok. 40 000 osób w biurach znajdujących się w ponad 70 krajach i regionach, oferuje niezrównane możliwości i globalną skalę działania skoncentrowaną na tworzeniu wyjątkowych projektów dla ludzi, przedsiębiorstw i społeczeństwa.

Cieszę się, iż mogę ogłosić, że dzisiaj inaugurujemy powstanie NTT Ltd. Jeżeli połączymy nowe możliwości NTT Ltd. oraz NTT DATA, stworzymy 5. największego globalnego dostawcę rozwiązań technologicznych i biznesowych z 20 mld USD przychodów poza Japonią. W przyszłości zintegrujemy nasze działania w ramach jednego NTT, aby przyczynić się do stworzenia inteligentniejszego i lepszego świata poprzez cyfrową transformację” – powiedział Jun Sawada, prezes i dyrektor generalny NTT Corporation.

Chciałbym również potwierdzić, że nasza globalna siedziba NTT Ltd. będzie w Londynie, a nasze zaangażowanie w Wielkiej Brytanii pozostanie bardzo silne. Rozważaliśmy kilka lokalizacji, jako siedzibę główną NTT Ltd, i podjęliśmy świadomą decyzję o wyborze Londynu. Ma wiele zalet, w tym stabilną gospodarkę, bogactwo umiejętności i talentów, różnorodność populacji i sposobów myślenia, silną infrastrukturę, szkoły i mieszkania dla globalnych talentów przenoszących się do tego miasta. Krótko mówiąc, jest to świetne miejsce do życia i pracy, a my jesteśmy podekscytowani, że tworzymy z niego dom dla naszego nowego biznesu” – dodaje.

Jak przekonują przedstawiciele NTT, łącząc te firmy, będzie ona oferowała: dostęp do bardziej wszechstronnego zakresu usług oraz większego spektrum umiejętności i wiedzy eksperckiej z zakresu wielu technologii; globalny zasięg technologii i usług zarządzanych, które są wiodące pod względem skali i kompleksowości; zwiększoną zdolność do dostarczania dedykowanych rozwiązań branżowych dla naszych klientów; światowej klasy platformy usług zarządzanych z możliwością dostosowania do potrzeb lokalnych klientów oraz zwiększone inwestycje w innowacje oraz badania i rozwój.

Nowa firma współpracuje już z ponad 10 000 klientów na całym świecie, w tym z wiodącymi światowymi organizacjami w sektorze usług finansowych, sektorze farmaceutycznym, telekomunikacyjnym, energetycznym, produkcyjnym, motoryzacyjnym i technologicznym. Podmioty, które już korzystają z usług inteligentnych technologii NTT to Tour de France, ALMA, City of Las Vegas, Connected Conservation, ISPPC, Alcatel i NXP.

Dzisiaj NTT kontynuuje swoje 120-letnie dziedzictwo zawsze słuchając i wprowadzając innowacje dla naszych klientów. Wraz z utworzeniem bardzo silnego dostawcy technologii i usług zarządzanych w NTT Ltd. zwiększyliśmy również nasze zaangażowanie w inwestycje na badania i rozwój oraz start-upy technologiczne poprzez nasz fundusz venture capital oraz rozwijanie własnego biznesowego zespołu innowacji. Poprzez połączenie wszystkich tych możliwości widzimy szansę na skuteczniejszą pomoc naszym klientom i społecznościom” – powiedział Tsunehisa Okuno, przewodniczący NTT Ltd. i wiceprezes NTT Corp.

Jestem niezmiernie dumny, że mogę wprowadzić NTT Ltd. w nową i ekscytującą erę. Dzisiaj stworzyliśmy globalnego dostawcę usług technologicznych, który oferuje pełną gamę wiodących w branży produktów, rozwiązań i usług zarządzanych, które zaspokajają potrzeby biznesowe naszych klientów. Wiemy, że technologia nie stoi w miejscu. I my też nie. Będziemy nadal rozwijać naszą działalność, aby zapewnić dostarczanie rozwiązań, które są istotne dla organizacji teraz i w przyszłości. Cieszymy się, że możemy być częścią jednego z największych na świecie dostawców rozwiązań technologicznych i biznesowych, a dzięki temu oferować jeszcze lepsze możliwości współpracy z naszymi klientami na całym świecie” – komentuje Jason Goodall, CEO NTT Ltd.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *