CyberbezpieczeństwoRynekPolecane tematy

NTT oferuje bezpłatny audyt bezpieczeństwa po atakach SolarWinds

Firmom które podejrzewają możliwość naruszenia bezpieczeństwa swoich systemów poprzez oprogramowanie SolarWinds, spółka NTT oferuje obecnie bezpłatną usługę diagnostyczną Cyber Threat Sensor. Pozwala ona na dokonanie wstępnej analizy ryzyka oraz wykrycie luk bezpieczeństwa podatnych na zagrożenia związane z zastosowania wspomnianego oprogramowania – poinformowali przedstawiciele NTT.  

NTT oferuje bezpłatny audyt bezpieczeństwa po atakach SolarWinds

Przypomnijmy, że w grudniu 2020 roku przeprowadzono atak na dostawców – który dotknął przynajmniej 18 tys. organizacji na całym świecie – wykorzystując do dystrybucji złośliwego oprogramowania powszechnie używany program do zarządzania siecią od SolarWinds. Od tego czasu zidentyfikowano też dodatkowe zagrożenia, potencjalnie narażające aplikacje i dane organizacji.

Dlatego też przedstawiciele firmy NTT postanowili zaproponować przedsiębiorstwom 30-dniową wersję próbną specjalistycznych sensorów do wykrywania i ostrzegania przed zagrożeniami związanymi z SolarWinds.

Organizacje, które będą chciały skorzystać z oferty, otrzymają:

  • Wdrożenie wyspecjalizowanego sensora w środowiskach AWS i Google Cloud Platform do wykrywania wskaźników naruszenia bezpieczeństwa (IOCs) specyficznych dla SolarWinds.
  • Powiadomienie w czasie bliskim do rzeczywistego w przypadku wykrycia naruszenia bezpieczeństwa.
  • Diagnostykę incydentu umożliwiającą podjęcie działań – raport z diagnostyki zostanie dostarczony automatycznie, natychmiast po wykryciu IOC powiązanych z naruszeniem SolarWinds.
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *