Branża ITRynek

NTT System: 8,4 mln zł zysku netto w I połowie 2021 roku

Grupa Kapitałowa NTT System podała oficjalnie pełne wyniki finansowe za minione półrocze. Zysk netto wyniósł 8,4 mln zł, zaś przychody osiągnęły poziom 461,2 mln zł. W odniesieniu do pierwszej połowy 2020 roku oznacza to wzrost zysku o 104%, zaś przychodów o 59%. Jednocześnie Grupa wygenerowała zysk przed opodatkowaniem w wysokości 10,6 mln zł, w porównaniu do 5,2 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego.

NTT System: 8,4 mln zł zysku netto w I połowie 2021 roku

Jak poinformowali przedstawiciele Grupy, na jej wyniki w I półroczu 2021 roku wpłynął przede wszystkim ok. 69% wzrost przychodów na rynku polskim (udział tego rynku w sprzedaży ogółem wyniósł ok. 94%). W związku z pandemią rosło bowiem zapotrzebowaniem na komputery oraz tablety do pracy i nauki zdalnej.

“Pandemia sprawiła, że wiele firm musiało nadrobić wieloletnie zaległości inwestycyjne w zakresie infrastruktury IT” – powiedział Tadeusz Kurek, prezes NTT System. “Jednocześnie odnotowaliśmy istotny wzrost udziału i wartości sprzedaży z tytułu dystrybucji podzespołów, akcesoriów, peryferii i elektroniki użytkowej” – dodał.

Najpopularniejsze produkty we wspomnianej kategorii to: smartwatche, smartfony (Motorola, Oppo, Realme, Vivo, OnePlus, Huami-Amazfit, Xiaomi), czytniki e-book oraz komponenty komputerowe – procesory Intel i AMD, płyty główne i karty graficzne (MSI i Gigabyte). Odnotowano także duży popyt na akcesoria do pracy zdalnej takie, jak: mikrofony, słuchawki, kamerki internetowe, itp. Prezes NTT System podkreślił, że na sprzedaż wspomnianych urządzeń miało wpływ pełne otwarcie sklepów wielkopowierzchniowych w bieżącym roku.

Ogółem przychody z tytułu dystrybucji podzespołów, akcesoriów, peryferii i elektroniki użytkowej wzrosły z 181,9 mln w pierwszej połowie 2020 roku do 299,3 mln zł, w pierwszej połowie tego roku. W wypadku drugiej największej grupy produktowej, jaką są dystrybuowane przez NTT System komputery i tablety innych producentów przychody wzrosły odpowiednio z 81,2 do 132,5 mln zł.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *