BranżaRynek

OVH otwiera biuro w Warszawie

OVH, wiodący europejski dostawca infrastruktury chmurowej oraz usług hostingowych, otwiera biuro w Warszawie. Nowa placówka firmy ma pozwolić na lepszy kontakt z klientami na rynku lokalnym. Jest to kolejny etap rozwoju spółki, który poprzedziło otwarcie w Polsce centrum danych w październiku br.

OVH otwiera biuro w Warszawie

Po niedawnym uruchomieniu centrum danych w Warszawie firma postanowiła otworzyć drugie – po wrocławskim – biuro w Polsce. Dzięki temu OVH rozszerzy zakres działań związanych ze wsparciem klienta oraz sprzedażą. W warszawskim biurze OVH osobą kontaktową jest Pan Krystian Palica, wcześniej pracujący m.in. w firmie ATM (właściciela centrum danych Thinx Poland), a także w GTS Poland i T-Mobile.

Dzięki nowej inwestycji firma chce być jeszcze bliżej użytkowników i partnerów biznesowych. “Ulokowanie biura w Warszawie ułatwić ma nawiązywanie bezpośrednich kontaktów klientom z województwa mazowieckiego oraz umożliwi uzyskanie kompleksowych informacji podmiotom zainteresowanym usługami spółki. Resellerzy, firmy programistyczne czy agencje interaktywne mogą liczyć na wsparcie i doradztwo w realizacji swoich projektów” – tłumaczą przedstawiciele OVH.

W październiku br. OVH otworzyło w Warszawie centrum danych o powierzchni 3000 m.kw. Placówka będzie obsługiwała klientów m.in. z Europy Środkowo-Wschodniej, Bałkanów, Turcji i Rosji. Inwestycja została zrealizowana w ramach 5-letniej strategii rozwoju OVH. Na ten cel firma pozyskała blisko 250 mln euro odsprzedając mniejszościowy pakiet udziałów funduszom inwestycyjnym KKR i TowerBrook. Kapitał pozwoli dokonać inwestycji sięgających 1,5 miliarda Euro, z których część zostanie zrealizowana w Polsce. Nowopowstałe biuro pozwoli na wsparcie rozwoju centrum danych od strony sprzedażowej.

Przeczytaj również
Schneider Electric uruchamia program dotyczący zarządzanych usług zasilania dla dostawców rozwiązań IT

Natomiast od 2004 roku OVH posiada biuro we Wrocławiu, w którym pracuje ok. 50 osób. Polski oddział był pierwszym założonym przez firmę poza Francją. W dziale R&D polscy inżynierowie, we współpracy z kolegami z Francji i Kanady rozwijają produkty oferowane przez OVH.

Polski rynek jest dla nas niezwykle ważny. Otwarcie centrum danych oraz biura w Warszawie potwierdza fakt, że OVH chce inwestować w Polsce” – tłumaczy Robert Paszkiewicz, dyrektor sprzedaży i marketingu w OVH. „Plany rozwoju OVH w naszym kraju zostały poprzedzone badaniami z udziałem klientów oraz wnikliwą analizą krajowego rynku usług serwerowych. Aż 60% z przebadanych przez nas osób przyznało, że chciałoby, aby centrum danych powstało właśnie w Polsce. Pragniemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów dlatego rozwijamy sieć własnych biur i data center” – dodaje.

OVH została założona w 1999 roku we Francji przez polską rodzinę Klaba, jest dostawcą rozwiązań www, infrastruktur dedykowanych OVH.com, So you Start i Kimsufi oraz usług cloud computing. Firma działa w 16 krajach i obsługuje 1 mln klientów w oparciu o własne centra danych i sieć światłowodów na całym świecie. Polski oddział firmy OVH.pl został założony we Wrocławiu w 2004 roku i zajmuje się wdrażaniem innowacyjnych technologii sieci i infrastruktur chmurowych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.