Branża ITRynek

OVH otwiera biuro w Warszawie

OVH, wiodący europejski dostawca infrastruktury chmurowej oraz usług hostingowych, otwiera biuro w Warszawie. Nowa placówka firmy ma pozwolić na lepszy kontakt z klientami na rynku lokalnym. Jest to kolejny etap rozwoju spółki, który poprzedziło otwarcie w Polsce centrum danych w październiku br.

OVH otwiera biuro w Warszawie

Po niedawnym uruchomieniu centrum danych w Warszawie firma postanowiła otworzyć drugie – po wrocławskim – biuro w Polsce. Dzięki temu OVH rozszerzy zakres działań związanych ze wsparciem klienta oraz sprzedażą. W warszawskim biurze OVH osobą kontaktową jest Pan Krystian Palica, wcześniej pracujący m.in. w firmie ATM (właściciela centrum danych Thinx Poland), a także w GTS Poland i T-Mobile.

Dzięki nowej inwestycji firma chce być jeszcze bliżej użytkowników i partnerów biznesowych. “Ulokowanie biura w Warszawie ułatwić ma nawiązywanie bezpośrednich kontaktów klientom z województwa mazowieckiego oraz umożliwi uzyskanie kompleksowych informacji podmiotom zainteresowanym usługami spółki. Resellerzy, firmy programistyczne czy agencje interaktywne mogą liczyć na wsparcie i doradztwo w realizacji swoich projektów” – tłumaczą przedstawiciele OVH.

W październiku br. OVH otworzyło w Warszawie centrum danych o powierzchni 3000 m.kw. Placówka będzie obsługiwała klientów m.in. z Europy Środkowo-Wschodniej, Bałkanów, Turcji i Rosji. Inwestycja została zrealizowana w ramach 5-letniej strategii rozwoju OVH. Na ten cel firma pozyskała blisko 250 mln euro odsprzedając mniejszościowy pakiet udziałów funduszom inwestycyjnym KKR i TowerBrook. Kapitał pozwoli dokonać inwestycji sięgających 1,5 miliarda Euro, z których część zostanie zrealizowana w Polsce. Nowopowstałe biuro pozwoli na wsparcie rozwoju centrum danych od strony sprzedażowej.

Natomiast od 2004 roku OVH posiada biuro we Wrocławiu, w którym pracuje ok. 50 osób. Polski oddział był pierwszym założonym przez firmę poza Francją. W dziale R&D polscy inżynierowie, we współpracy z kolegami z Francji i Kanady rozwijają produkty oferowane przez OVH.

Polski rynek jest dla nas niezwykle ważny. Otwarcie centrum danych oraz biura w Warszawie potwierdza fakt, że OVH chce inwestować w Polsce” – tłumaczy Robert Paszkiewicz, dyrektor sprzedaży i marketingu w OVH. „Plany rozwoju OVH w naszym kraju zostały poprzedzone badaniami z udziałem klientów oraz wnikliwą analizą krajowego rynku usług serwerowych. Aż 60% z przebadanych przez nas osób przyznało, że chciałoby, aby centrum danych powstało właśnie w Polsce. Pragniemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów dlatego rozwijamy sieć własnych biur i data center” – dodaje.

OVH została założona w 1999 roku we Francji przez polską rodzinę Klaba, jest dostawcą rozwiązań www, infrastruktur dedykowanych OVH.com, So you Start i Kimsufi oraz usług cloud computing. Firma działa w 16 krajach i obsługuje 1 mln klientów w oparciu o własne centra danych i sieć światłowodów na całym świecie. Polski oddział firmy OVH.pl został założony we Wrocławiu w 2004 roku i zajmuje się wdrażaniem innowacyjnych technologii sieci i infrastruktur chmurowych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *