Cloud computingRynek

OVHcloud otwiera pierwszą strefę chmury publicznej w Pradze

 „Local Zone” ma m.in. wspierać rozwój polskich firm w ekspansji do Czech. Oprócz stref otwartych wcześniej w Brukseli i Madrycie, ta w Pradze oferuje nowe opcje dostępu do usług chmury publicznej z mniejszymi opóźnieniami i lokalną rezydencją danych. Jak zapewniają przedstawiciele OVHcloud, “Local Zone” w Pradze spełnia też rygorystyczne wymogi zasad bezpieczeństwa w takich sektorach jak finansowy, bankowy czy rządowy.

OVHcloud otwiera pierwszą strefę chmury publicznej w Pradze

Dzięki temu, że dane są przechowywane i przetwarzane na terenie danego kraju, a dostęp do nich jest możliwy za pośrednictwem chmury, klienci mają pewność, że ich dane pozostaną w granicach geograficznych określonych przez lokalne przepisy lub polityki bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne w branżach takich jak konsulting, usługi finansowe oraz opieka zdrowotna, podkreślają przedstawiciele OVHcloud. Strefy „Local Zone” zapewniają również niższe opóźnienia w transmisji danych, sięgające pojedynczych milisekund.

“Obecność Local Zone w Pradze jest przełomowym momentem w relacjach OVHcloud z Czechami. Od teraz nasi klienci będą mogli korzystać z jeszcze bardziej bezpiecznych, szybkich i efektywnych usług, wspierając rozwój lokalnego biznesu oraz ekspansję zagraniczną z innych regionów świata do Czech” – skomentował Robert Paszkiewicz, VP CEE w OVHcloud.

Organizacje mogą korzystać z funkcji chmury publicznej w Local Zone, obejmujących usługi Compute, Block Storage i Network. Jak poinformowano, dodatkowe usługi zostaną udostępnione w nadchodzących miesiącach dzięki iteracyjnemu modelowi rozwoju. I tak, w przyszłości będzie możliwy również dostęp do takich funkcji jak Object Storage i Managed Rancher Service do zarządzania wieloma chmurami Kubernetes, czy do szeregu rozwiązań AI oraz Machine Learnings.

Local Zone OVHcloud w Pradze posiada certyfikat ISO/IEC 27001, uzupełniony o wymagania normy ISO/IEC 27017 w zakresie bezpieczeństwa usług w chmurze oraz ISO/IEC 27018 w zakresie ochrony danych osobowych.

W kontekście globalnego wzrostu rynku usług chmurowych, OVHcloud opracowała plan wdrożenia do 150 stref „Local Zone” do 2026 roku w istniejących i nowych lokalizacjach.

Strefa „Local Zone” w Pradze jest już dostępna, a klienci mogą wdrażać swoje usługi chmury publicznej bezpośrednio z interfejsu klienta OVHcloud.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *