Branża ITCDORynek

OVHcloud rozwinie ofertę dla instytucji publicznych, przedsiębiorstw i operatorów usług kluczowych

Będzie to efekt rozszerzenia współpracy OVHcloud z firmą Sopra Steria. Wspólnie, obie firmy zaoferują usługi pozwalające na przyspieszenie cyfrowej transformacji organizacji publicznych i komercyjnych przy zachowaniu gwarancji suwerenności wrażliwych danych. Usługi te będą świadczone w oparciu o dedykowaną platformę Sopra Steria i w pełni obsługiwane z Europy.

OVHcloud rozwinie ofertę dla instytucji publicznych, przedsiębiorstw i operatorów usług kluczowych

Z oficjalnych informacji wynika, że wspólna oferta usług OVHcloud i Sopra Steria będzie wykorzystywać m.in. na efekty synergii technologicznych i kompetencyjnych osiągnięte dzięki rozszerzeniu współpracy obu dostawców. Współpraca skupiać się będzie na adresowaniu potrzeb instytucji publicznych i przedsiębiorstw i jest skierowana zwłaszcza do operatorów kluczowych usług (Operators of Vital Importance – OIV), którzy chcą przyśpieszyć cyfrową transformację prowadzonej działalności. Kluczowe znaczenie ma tu mieć możliwość wykorzystania nowoczesnych usług cloud computing w sposób optymalnie dopasowany do potrzeb klienta oraz przy zachowaniu możliwości zapewnienia pełnej kontroli nad danymi.

Wspólna oferta OVHcloud i Sopra Steria będzie bazować na, stworzonej przez Sopra Steria, platformie Trusted Digital Platform. Wedle zapowiedzi, zapewnia ona dostępne we wspólnym katalogu i rozliczane w oparciu o faktyczne wykorzystanie zasobów IT, cyfrowe usługi skrojone pod kątem specyfiki potrzeb poszczególnych sektorów. W ramach nowej oferty dostępne są m.in. usługi z zakresu infrastruktury IT oraz centrów danych, rozwoju aplikacji i budowy środowisk kontenerowych, a także sztucznej inteligencji. “Dzięki współpracy z OVHcloud i wspólnej ofercie jesteśmy dla europejskich podmiotów publicznych i prywatnych zaufanym partnerem stymulującym innowacje. Wprowadzenie połączonej oferty na skalę międzynarodową odzwierciedla dążenie do oferowania i wdrażania konkretnych strategii dla naszych europejskich klientów” – mówi Cyril Malargé, dyrektor operacyjny Sopra Steria Group.

Co więcej, przedstawiciele obu firm zapewniają, że realizowane wspólnie projekty odzwierciedlają wartości Sopra Steria i OVHcloud w zakresie zwinności, poufności, bezpieczeństwa i przejrzystości. Nowa oferta jest już dostępna w krajach, w których obecna jest firma Sopra Steria, a więc także w Polsce. “Rozszerzenie stworzonej wspólnie z Sopra Steria oferty usług cyfrowych na wiele krajów stanowi potwierdzenie naszego zaangażowania w promowanie i oferowanie rozwiązań zgodnych z zasadami otwartości, odwracalności i transparentności” – uważa Michel Paulin, dyrektor zarządzający OVHcloud. “Rozwój europejskiej branży usług chmurowych jest niezbędny do wzmocnienia technologicznej suwerenności przedsiębiorstw i organów administracji publicznej w Europie” – podkreśla Michel Paulin.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *