Zmiany kadrowe

Paweł Czajkowski członkiem zarządu T-Systems Polska

Od 1 maja 2018 r. będzie odpowiadał za sprzedaż i działania presales. Paweł Czajkowski obecnie pracuje jako wiceprezes w Asseco Data Systems. Prezesem T-Systems Polska – jak już pisaliśmy – został Mariusz Chochołek, wcześniej prezes zarządu Integrated Solutions.

Paweł Czajkowski członkiem zarządu T-Systems Polska
Od września 2017 roku 100% udziałów w T-Systems Polska należy do T-Mobile Polska. Obie spółki należą do Grupy Deutsche Telekom. Dzięki przejęciu T-Systems oferta T‑Mobile zostanie wzbogacona o nowe rozwiązania IT, które uzupełnić mają usługi sieciowe i centrum danych. T-Mobile Polska widzi przyszłość w usługach ICT i konwergencji rozwiązań telekomunikacyjnych z informatyką, w tym w usługach integratorskich, cyberbezpieczeństwie i cloud computing.

T-Systems Polska – mimo przejęcia przez T-Mobile Polska – pozostaje odrębną firmą. Będzie w dalszym ciągu dostarczać produkty oraz usługi pod marką T-Systems. „T‑Mobile Polska i T-Systems Polska pracują nad wspólnym podejściem rynkowym, obie firmy będą informowały regularnie rynek i klientów o kolejnych krokach, a także o wprowadzeniu nowych produktów i usług do oferty” – można było przeczytać w oficjalnym komunikacie. W 2013 roku Deutsche Telekom przejął GTS Central Europe (GTS) za kwotę 546 mln euro. Efektem tej transakcji była fuzja T-Mobile Polska z GTS Poland, spółką m.in. zarządzającą własnymi centrami danych.

Z kolei T-Systems działa w Polsce od roku 1998, kiedy jeszcze pod marką Debis Systemhaus oferowało wyspecjalizowane usługi IT. Po fuzji z T-Systems, polski oddział kierował realizacją globalnych projektów outsourcingowych oraz międzynarodowych, hurtowych usług telekomunikacyjnych. W kolejnych latach T-Systems Polska rozpoczęło aktywną działalność handlową, pozyskując kolejnych klientów z polskiego rynku. Firma stała się wyspecjalizowanym dostawcą usług i rozwiązań ICT.

Przeczytaj również
Wojciech Życzyński szefem kanału partnerskiego Citrix na rynki wschodzące naszego regionu
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *