Zmiany kadrowe

Paweł Czajkowski członkiem zarządu T-Systems Polska

Od 1 maja 2018 r. będzie odpowiadał za sprzedaż i działania presales. Paweł Czajkowski obecnie pracuje jako wiceprezes w Asseco Data Systems. Prezesem T-Systems Polska – jak już pisaliśmy – został Mariusz Chochołek, wcześniej prezes zarządu Integrated Solutions.

Paweł Czajkowski członkiem zarządu T-Systems Polska
Od września 2017 roku 100% udziałów w T-Systems Polska należy do T-Mobile Polska. Obie spółki należą do Grupy Deutsche Telekom. Dzięki przejęciu T-Systems oferta T‑Mobile zostanie wzbogacona o nowe rozwiązania IT, które uzupełnić mają usługi sieciowe i centrum danych. T-Mobile Polska widzi przyszłość w usługach ICT i konwergencji rozwiązań telekomunikacyjnych z informatyką, w tym w usługach integratorskich, cyberbezpieczeństwie i cloud computing.

T-Systems Polska – mimo przejęcia przez T-Mobile Polska – pozostaje odrębną firmą. Będzie w dalszym ciągu dostarczać produkty oraz usługi pod marką T-Systems. „T‑Mobile Polska i T-Systems Polska pracują nad wspólnym podejściem rynkowym, obie firmy będą informowały regularnie rynek i klientów o kolejnych krokach, a także o wprowadzeniu nowych produktów i usług do oferty” – można było przeczytać w oficjalnym komunikacie. W 2013 roku Deutsche Telekom przejął GTS Central Europe (GTS) za kwotę 546 mln euro. Efektem tej transakcji była fuzja T-Mobile Polska z GTS Poland, spółką m.in. zarządzającą własnymi centrami danych.

Z kolei T-Systems działa w Polsce od roku 1998, kiedy jeszcze pod marką Debis Systemhaus oferowało wyspecjalizowane usługi IT. Po fuzji z T-Systems, polski oddział kierował realizacją globalnych projektów outsourcingowych oraz międzynarodowych, hurtowych usług telekomunikacyjnych. W kolejnych latach T-Systems Polska rozpoczęło aktywną działalność handlową, pozyskując kolejnych klientów z polskiego rynku. Firma stała się wyspecjalizowanym dostawcą usług i rozwiązań ICT.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *