Informacje prasoweBranża ITRynek

Pierwszy w Polsce certyfikat Huawei Certified Internet Expert Routing & Switching

Otrzymał go Maciej Cichy, dyrektor wsparcia technicznego z firmy Sequence. Jest pierwszym w Regionie CEE & Nordic inżynierem z tym certyfikatem.

Pierwszy w Polsce certyfikat Huawei Certified Internet Expert Routing & Switching

W maju 2016 roku w Centrum Europejskim Huawei w Amsterdamie odbył się egzamin praktyczny Huawei Certified Internet Expert. Maciej Cichy jest jedną z kilku osób w Europie i pierwszą w regionie CEE & Nordic, której udało się go uzyskać. Odsetek zdających ten egzamin wynosi zaledwie 10%.

Egzamin Huawei Certified Internet Expert Routing & Switching potwierdza kompetencje z rozumienia zagadnień związanych z obsługa routerów i przełączników Huawei. Obejmuje szeroki przekrój zagadnień z zakresu technologii routingowych, switchingowych, MPLS, MPLS VPN, QoS, IPv6, security, IP Service features. Podzielony jest na etap egzaminu teoretycznego zdawanego w centrach egzaminacyjnych, części praktycznej (egzamin laboratoryjny trwający 8 godzin) i interview, który trwa około półtorej godziny. Maciej Cichy, przygotowując się do egzaminów, poświęcił ponad rok na przygotowania teoretyczne i praktyczne.

Dzięki zdanemu egzaminowi, firma Sequence otrzymała najwyższy stopień partnerstwa z Huawei – „5 star HW Partner”. Jednocześnie z dniem 1 czerwca Maciej Cichy awansował w strukturach Sequence na stanowisko dyrektora wsparcia technicznego. Na co dzień będzie zarządzał wsparciem technicznym dla Partnerów SEQUENCE oraz szkoleniami technicznymi rozwiązań Huawei.

Dla mnie osobiście to ogromny krok w karierze i naprawdę wielka sprawa! Mam dwadzieścia pięć lat i… 13 certyfikatów sieciowych oraz instruktorskich Huawei na koncie. Ten ostatni to ‘wisienka na torcie’. Aby odpowiednio się przygotować, a potem zdać ten złożony i trudny cykl egzaminów, musiałem na bok odłożyć naprawdę wiele ważnych spraw. Zajęło mi to prawie półtora roku, ale było warto” – wspomina Maciej Cichy. „Chciałbym także podziękować Zarządowi firmy za duży kredyt zaufania, warunki rozwoju oraz dużą niezależność. Przyszedłem do firmy na 4. roku studiów i nie miałem nic do zaoferowania oprócz chęci i dużej motywacji. Mam nadzieję, że będę dobrym przykładem dla młodzieży szukającej pracy po studiach – chociaż sukces ciężko zdefiniować myślę, że jest to jedna z jego form” – dodaje.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *