Rynek

Play oficjalnie przejmuje Virgin Mobile Polska

Spółka P4 – operator sieci Play i spółka zależna od Play Communications S.A. – zawarła przyrzeczoną umowę dotyczącą nabycia 100% udziałów w Virgin Mobile Polska Sp. z o.o. od jej wspólników i głównych inwestorów. Było to możliwe po spełnieniu wszystkich warunków zawieszających z umowy przedwstępnej, w tym uzyskaniu zgody antymonopolowej prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Play oficjalnie przejmuje Virgin Mobile Polska

Cenę nabycia 100% udziałów VMP ustalono na 13,4 mln euro (59 mln zł). Transakcja została sfinansowana ze środków własnych oraz w oparciu o dostępne dla Play finansowanie zewnętrzne, poinformowali przedstawiciele operatora telekomunikacyjnego.

Virgin Mobile Polska, marka obecna na rynku od 2012 roku, będzie kontynuowała swoją działalność w ramach grupy Play Communications S.A. Jest to druga rozpoznawalna międzynarodowa marka, po Red Bull MOBILE, w portfolio Play. Jak wskazują przedstawiciele operatora, marka ta jest ceniona wśród klientów za innowacyjne i konkurencyjne oferty, wzorową obsługę klienta oraz wyróżniającą komunikację.

„Virgin Mobile jest ofertą komplementarną do oferty Play, widzimy wiele synergii które wzmocnią obie marki na poziomie ofertowym, komunikacyjnym i dystrybucyjnym. Planujemy dalej rozwijać tę markę i zwiększać jej udziały rynkowe zarówno w segmencie na kartę, jak i na abonament” – powiedział Jean Marc Harion, CEO Play.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *