CIOPolecane tematy

Polskie firmy w 2015 roku zainwestują w mobilność i bezpieczeństwo

Dwie trzecie osób odpowiedzialnych za IT w polskich przedsiębiorstwach zamierza w 2015 roku zainwestować w produkty i usługi związane z mobilnością. Niewiele mniejszy odsetek CIO planuje też inwestycje w obszarze bezpieczeństwa IT. Takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego w styczniu br. przez ekspertów Integrated Solutions.

Polskie firmy w 2015 roku zainwestują w mobilność i bezpieczeństwo

Badanie „IT okiem CIO” zostało zrealizowane na grupie ponad 100 osób decyzyjnych w obszarze IT ze średnich i dużych polskich firm działających w sektorach: finansów, usług oraz administracji publicznej. Wyniki badania pokazują, że na najbliższe miesiące zamiar inwestowania w rozwiązania mobilne deklaruje 67 proc. badanych, zaś w technologie bezpieczeństwa – 64 proc. ankietowanych CIO. Powszechnie planowane są także inwestycje w rozwój firmowej infrastruktury IT. Inwestycje w tym obszarze na 2015 rok zakłada 56 proc. uczestniczących w badaniu CIO.

„Nasze badanie bardzo dobrze pokazuje różnice pomiędzy tymi rozwiązaniami, które CIO definiują jako konieczne do wdrożenia tu i teraz, jak technologie mobilne czy systemy ochrony informacji oraz takie, które choć znajdują się w kręgu zainteresowania, częściej padają w kontekście przyszłych planów. Do tej grupy zaliczają się m.in. usługi chmurowe, które systematycznie gromadzą wokół siebie grono sympatyków po stronie firm” – uważa Leszek Hołda, prezes należącej do Orange firmy Integrated Solutions.

W kontekście wiodących – według CIO – trendów rynkowych prym wiedzie chmura obliczeniowa. Model cloud computing jako wiodący trend rynkowy wskazała ponad połowa (54 proc.) ankietowanych. Za drugi najistotniejszy trend uznano Big Data (34 proc.). Mobilność za główny trend rynkowy uznał tylko co czwarty ankietowany (23 proc.). Wyższą pozycję zajęły zaś kwestie bezpieczeństwa (26 proc.)

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *