Branża ITRynek

ProData Consult Group z 48% wzrostem przychodów w 2020 roku

Przyspieszenie cyfrowej rewolucji spowodowało, że usługi branży IT stały się w minionym roku niezwykle istotne – pozwoliło to grupie ProData Consult odnotować rekordowe w swojej historii wyniki finansowe. Kompleksowy dostawca usług IT wypracował w minionym roku blisko 203 mln euro przychodów, co oznacza wzrost o prawie 60 mln euro (+48%) w porównaniu z rokiem 2019 (137 mln euro). Organiczny przyrost przychodów wyniósł z kolei 16%. Przedstawiciele firmy poinformowali także o 47% wzroście rdr EBITDA, do kwoty 16 mln euro.

ProData Consult Group z 48% wzrostem przychodów w 2020 roku

Na rynku polskim firma ProData Consult również odniosła niemały sukces, bo zaraportowała ponad 200 mln zł (blisko 43 mln euro) przychodów, co stanowi wzrost o 40% w porównaniu do wyników z 2019. Przychód uzyskany w Polsce to około 20% ogólnego przychodu grupy. Nasz kraj jest drugim po Danii największym udziałowcem w całkowitych przychodach firmy i pierwszym pod względem liczby zatrudnionych konsultantów – informują przedstawiciele polskiego oddziału.

“Ubiegły rok był dla nas czasem bardzo intensywnym, ale ogromne zaangażowanie oraz ciężka praca pozwoliły nam osiągnąć niebagatelny sukces, zarówno w całej grupie, jak i na rynku polskim. Osiągnęliśmy aż 40% wzrost przychodów, co potwierdza, że usługi IT były niezwykle istotne. Wszystko wskazuje na to, że także w 2021 roku zapotrzebowanie na tego rodzaju wsparcie będzie dalej wysokie” – mówi Mariusz Grajewski, CEO ProData Consult w Polsce.

Co ciekawe, przychody z usług określanych jako nearshoring wzrosły organicznie o ponad 40% trzeci rok z rzędu. Firma poszerza nieustannie swoją działalność w tym zakresie, a centra tych usług zlokalizowane są w polskich oddziałach w Warszawie, Łodzi i Krakowie.

“Kluczem do sukcesu w nearshoringu jest bliskość biznesowa i kulturowa między klientami a nami, dlatego dostarczamy usługi dla wielu europejskich firm. Umożliwiamy tym samym naszym konsultantom pracę dla międzynarodowych organizacji i korporacji bez konieczności relokacji” – podsumowuje Ewelina Kałdunek, Nearshore Business Director.

Przypomnijmy, że ProData Consult Group działa od 1994 roku i jest jedną z największych firm konsultingowych i IT w regionie Europy Północnej i Środkowo-Wschodniej (działa w 5 krajach). W 2020 roku na rzecz Grupy usługi świadczyło blisko 2600 konsultantów, którzy pracowali dla ponad 330 klientów, dostarczając kompleksowe usługi IT w branżach takich jak m.in.: bankowość, energetyka czy e-commerce.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *