Strefa IFSWdrożeniaBranża ITInformacje prasoweRynek

Producent konstrukcji stalowych skonsoliduje globalną działalność w systemie IFS Applications

Arabian International Company (AIC) for Steel Structures, wiodący projektant, producent i wykonawca konstrukcji ze stali z Królestwa Arabii Saudyjskiej wdroży najnowszą wersję systemu ERP firmy IFS. Oprogramowanie zastąpi wykorzystywane do tej pory, niezintegrowane aplikacje i pozwoli na skonsolidowanie prowadzonych globalnie działań oraz podniesienie sprawności kluczowych procesów biznesowych.

Producent konstrukcji stalowych skonsoliduje globalną działalność w systemie IFS Applications

Firma AIC Steel planuje zastąpić mieszaninę kilku różnych przestarzałych systemów zintegrowanym systemem ERP w celu zwiększenia efektywności operacyjnej oraz zarządzania działaniami globalnymi w Królestwie Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Egipcie, Jordanii, Chinach, Wielkiej Brytanii i innych krajach RWZP. Wdrażając nowy system IFS Applications 9, firma AIC Steel skorzysta na posiadaniu pojedynczej platformy obsługującej działania wielonarodowe i wielowalutowe oraz na dostępie do informacji w czasie rzeczywistym w celu lepszej obsługi klientów z branży wydobywczej ropy i gazu oraz działających w sektorze usług użyteczności publicznej.

System IFS Applications będzie zarządzać kadrami, finansami, zaopatrzeniem, produkcją, planowaniem i harmonogramowaniem, wytwarzaniem i remontami, za które odpowiedzialne są działy Steel Structure, Tower oraz Galvanizing, poprzez lepsze planowanie zasobów i zdolności produkcyjnej, jak również zarządzanie łańcuchem dostaw. Dodatkowo firma AIC Steel będzie mogła zarządzać umowami z zakresu projektowania, zaopatrzenia i konstrukcji na potrzeby wznoszenia wytwarzanych konstrukcji stalowych. Będzie również zarządzać wypożyczaniem, transportem i handlem sprzętem ciężkim.

Firma planuje wdrożyć system IFS Applications w największych oddziałach grupy w ciągu siedmiu miesięcy, a w pozostałych oddziałach w ciągu roku. Pełne wdrożenie obejmie 300 użytkowników.

„Będąc firmą w fazie rozwoju, potrzebujemy przyjaznego użytkownikowi, wszechstronnego, jednego systemu ERP, który będzie jeszcze lepiej wspierał nasze działania globalne” — powiedział Wasim A. Attieh, prezes firmy AIC Steel. „Tym co wyróżnia system firmy IFS, jest rozwiązanie IFS lobby, które oferuje elastyczną i prostą konfigurację tzw. migawek naszych jednostek i procesów biznesowych. System IFS Applications skonsoliduje nasze wszystkie działania za pomocą jednej platformy ułatwiającej zarządzanie naszymi wymaganiami biznesowymi i upraszczającej nasze procesy na potrzeby teraźniejszych i przyszłych działań”.

Ian Fleming , dyrektor zarządzający IFS Middle East, South Asia & Africa, dodaje: „Bardzo się cieszymy, mogąc wpisać firmę AIC Steel do naszej bazy klientów z sektora projektowania i produkcji. Cieszymy się na myśl o współpracy z firmą AIC Steel nad centralizacją jej działań, wspieraniem jej wzrostu i zwiększaniem jej wydajności i elastyczności”.

Więcej informacji na temat zaangażowania firmy IFS w pomoc klientom z branży konstrukcyjno-budowlanej zawiera strona:
www.ifs.com/en/industries/construction-and-contracting/.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *