BranżaRynek

PZU i Alior Bank włączają startupy do walki ze skutkami epidemii koronawirusa

PZU i Alior Bank ogłosiły nabór innowacyjnych projektów w ramach inicjatywy RBL_START #COVID-19. Program skierowany do startupów wspierać ma nowatorskie rozwiązania służące zwalczaniu pandemii.

PZU i Alior Bank włączają startupy do walki ze skutkami epidemii koronawirusa

Jak informują inicjatorzy programu, zależy im na promowaniu pomysłów mających szeroki wymiar społeczny – służą leczeniu, diagnostyce, prewencji czy edukacji. „Cenne będą też inicjatywy, które pomagają w doskonaleniu usług i oferty ubezpieczeniowej oraz bankowej, by lepiej odpowiadały na potrzeby klientów w okresie kryzysu wywołanego wirusem. Dotyczy to przykładowo rozwoju zdalnych procesów i ulepszaniu ich tak, by bez większego wysiłku mogli z nich korzystać wszyscy klienci, wśród nich osoby starsze” – wyjaśnia Marcin Kurczab dyrektor ds. innowacji w PZU.

„Sytuacja wymaga od nas sprawnych działań, dlatego kryteriami wyboru projektów, oprócz ich realnego efektu społecznego, będą łatwość i szybkość wdrożenia na szeroką skalę” – dodaje Daniel Daszkiewicz, dyrektor Departamentu Innowacji i FinTech w Alior Banku.

Projekty, które mają szansę na wsparcie, dotyczą takich obszarów, jak:

  • prewencja, diagnostyka i leczenie koronawirusa,
  • edukacja społeczna w tym zakresie,
  • rozwiązania ułatwiające korzystanie z usług online, szczególnie przez seniorów,
  • projekty ułatwiające firmom przenoszenie usług do kanałów zdalnych,
  • produkty i usługi odpowiadające na potrzeby zdrowotne, finansowe i ubezpieczeniowe klientów w związku z pandemią koronawirusa oraz w podobnych kryzysowych sytuacjach.

Zwycięskim startupom obie firmy oferują współpracę oraz wsparcie swoich ekspertów w realizacji projektów, a także pomoc w ich rozpowszechnianiu. Partnerem technologicznym wspierającym inicjatywę RBL_START #COVID-19 jest Microsoft. Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 26 kwietnia poprzez dostępny online formularz: https://www.f6s.com/rblstart/apply

Przeczytaj również
Superkomputer z UKSW pomoże naukowcom i przyspieszy rozwój gospodarki
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *