Elektronika użytkowa

Realme prezentuje cechy pierwszego smartfona klasy premium

Przedstawiciele firmy realme zaprezentowali trzy nowatorskie rozwiązania technologiczne przeznaczone dla smartfonów z nadchodzącej serii realme GT 2 Pro. ich zdaniem analogicznych rozwiązań nie posiada w ofercie żaden inny producent smartfonów. Samego urządzenia jednak nie zaprezentowano.

Realme prezentuje cechy pierwszego smartfona klasy premium
Źródło: Realme

Wedle zapowiedzi smartfon realme GT 2 Pro został wyposażony m.in. w obudowę wykonaną z bio-polimeru firmy SABIC, który stanowi przyjazną środowisku alternatywę dla surowców kopalnych przyczyniających się do globalnego ocieplenia. Ma to być pierwsza z unikalnych na rynku cech nowej linii urządzeń chińskiego dostawcy. Przedstawiciele producenta zapewniają, że konstrukcja realme GT 2 Pro pozwoliła zredukować całkowity udział plastiku w obudowie smartfona z 21,7% do zaledwie 0,3%. Jest to pierwszy na świecie przykład zastosowania w smartfonie materiału pochodzenia biologicznego, nazwany Paper Tech Master Design.

Kolejna innowacja zarezerwowana dla urządzeń z serii realme GT 2 Pro dotyczyć ma wbudowanego aparatu. I tak, najnowszy smartfon posiadać ma ultraszerokokątny obiektyw 150° z trybem rybiego oka i jako pierwszy smartfon na rynku zaoferuje pole widzenia wynoszące 150°. W stosunku do modułu głównego aparatu (84°) jest to aż o 278% szersza perspektywa na jednej fotografii. Zastosowany tryb rybiego oka umożliwia uzyskanie imponującej perspektywy kuli i wyjątkowej głębi ostrości w połączeniu z szerokim polem widzenia.

Trzecim ze wspomnianych rozwiązań jest autorska technologia komunikacji GSM HyperSmart, która została zaprojektowana z wykorzystaniem aż 12 dookólnych anten sieci komórkowej. Dzięki nim smartfon GT 2 Pro jest w stanie inteligentnie oceniać siłę sygnału i dynamicznie wybierać tą, która w danym momencie gwarantuje najlepszą jakość łączności – również w paśmie 5G. Technologia HyperSmart jest również jedną z trzech technologicznych innowacji systemu Antenna Array Matrix. Kolejna to wzmacniacz sygnału Wi-Fi zbudowany wokół nowej, symetrycznej anteny, który poprawia stabilność sygnału o 20% w porównaniu z asymetryczną konstrukcją anteny Wi-Fi. Trzecim elementem jest moduł NFC o pokryciu 360° integrujący dwie górne anteny komórkowe, co sprawia, że obszar wykrywania sygnału jest większy o 500%, a odległość, na jaką smartfon oferuje komunikację NFC, wzrosła o 20%.

Smartfon realme GT 2 Pro ma zadebiutować na rynku z początkiem 2022 roku. Wedle wstępnych doniesień urządzenie będzie kosztować 799 dolarów, czyli w przeliczeniu ok. 3300 zł, nie licząc podatków. Marka realme jest obecna w Polsce od kwietnia 2020 roku i zajmuje 6. miejsce w globalnym zestawieniu producentów smartfonów. Produkty realme wyróżniają się nie tylko designem czy wydajnością, ale również przystępnymi cenami.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *