Branża ITRynek

Red Hat Enterprise Linux dostępny na platformie Oracle Cloud

Zapewnienie obsługi systemu operacyjnego Red Hat Enterprise Linux w ramach platformy chmurowej Oracle Cloud Infrastructure ma być pierwszym efektem rozszerzonej, strategicznej współpracy firm Red Hat oraz Oracle.

Red Hat Enterprise Linux dostępny na platformie Oracle Cloud

Z oficjalnych informacji wynika, że zacieśnienie współpracy obu firm ma na celu zapewnienie klientom większych możliwości wyboru środowisk operacyjnych dostępnych w ramach środowiska chmury obliczeniowej Oracle. Oznacza to m.in., że certyfikowane konfiguracje zasobów OCI Compute mogą być uruchamiane w systemie Red Hat Enterprise Linux (RHEL), co przekłada się też na nowe możliwości w zakresie budowania rozproszonych środowisk obliczeniowych. Jednocześnie, wsparcie dla platformy RHEL oznacza także zapewnienie spójnego środowiska hybrydowego dla tych organizacji, które wykorzystują środowisko Red Hat Enterprise Linux jako podstawowy system operacyjny m.in. w ramach lokalnej infrastruktury IT.

Przedstawiciele obu firm podkreślają jednocześnie, że za sprawą wprowadzonej funkcjonalności klienci mogą z większym zaufaniem migrować istniejące obciążenia – które już teraz są uruchamiane w systemie Red Hat Enterprise Linux – do analogicznych środowisk uruchomionych w oparciu o platformę Oracle Cloud Infrastructure.

„Zapewnienie klientom możliwości wyboru – począwszy od sprzętu po dostawcę chmury – to kluczowe zobowiązanie Red Hat, niezależnie od tego, czy te organizacje prowadzą swoje działania we własnych centrach przetwarzania danych, w wielu chmurach publicznych czy też na dalekich krańcach sieci. Nasza współpraca z firmą Oracle w celu zapewnienia pełnej obsługi systemu Red Hat Enterprise Linux na platformie OCI jeszcze bardziej ugruntowuje to zobowiązanie. Ponadto rozszerza opcje wdrażania chmury dla naszych klientów i umożliwia udostępnianie dodatkowych rozwiązań Red Hat klientom dokonującym transformacji cyfrowej na platformie OCI” – podkreśla Ashesh Badani, wiceprezes ds. produktów w firmie Red Hat. „Znaczna liczba klientów przy prowadzeniu swojej działalności korzysta zarówno z rozwiązań Red Hat, jak i OCI, oraz wymaga większego niż kiedykolwiek wcześniej wyboru w zakresie wdrożenia chmury rozproszonej. Od teraz klienci mogą wdrażać system Red Hat Enterprise Linux na platformie OCI i uzyskać pełne wsparcie dla tych certyfikowanych konfiguracji zarówno od Red Hat, jak i Oracle. Zacieśnienie naszej współpracy w przyszłości pozwoli nam obsługiwać kolejne produkty i obciążenia w chmurze OCI, aby zapewnić klientom większą elastyczność” – dodaje Clay Magouyrk, wiceprezes Oracle ds. platformy Oracle Cloud Infrastructure.

Co ważne, system Red Hat Enterprise Linux – obok rozwiązań, takich jak: Red Hat OpenShift, Red Hat Ansible Automation Platform – stanowi obecnie podstawę oferty rozwiązań firmy Red Hat wspierających budowę hybrydowych środowisk chmurowych. Z kolei platforma Oracle Cloud Infrastructure ma wyróżniać się m.in. wyjątkową skalowalnością – maszyny wirtualne OCI mogą być skalowane w przyrostach sięgających pojedynczych procesorów. Zdaniem przedstawicieli firmy Oracle, takie podejście pozwala zoptymalizować stosunek ceny do wydajności oraz ograniczyć skalę ewentualnych strat w zakresie przydzielonych i opłaconych, ale niewykorzystanych zasobów.

System Red Hat Enterprise Linux jest obecnie certyfikowany na maszynach wirtualnych OCI, które oferują od jednego do 80 rdzeni CPU w przyrostach jednoprocesorowych oraz od 1 GB pamięci na procesor do łącznej ilości nawet rzędu 1024 GB. System RHEL jest obsługiwany na najnowszych typach maszyn wirtualnych OCI wykorzystujących procesory firm AMD, Intel oraz ARM. Co ciekawe, firmy Oracle i Red Hat równolegle oferują usługi wsparcia technicznego w zakresie wykorzystania systemu RHEL na platformie OCI.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *