Strefa IFSWdrożeniaAnalitykaRynek

Rozwiązanie firmy IFS pozwoli na wizualizację procesów zarządzania w grupie Thomas

Oprogramowanie IFS Enterprise Operational Intelligence pozwoli na zwizualizowanie operacji biznesowych w grupie średniej wielkości firm rodzinnych TC Thomas Consulting. Wdrożenie rozwiązania ma pomóc m.in. w ocenie profilu ryzyka w grupie.

Rozwiązanie firmy IFS pozwoli na wizualizację procesów zarządzania w grupie Thomas

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma TC Thomas Consulting, należąca do niemieckiej grupy przemysłowej Thomas Unternehmensgruppe, wdroży rozwiązanie IFS EOI, aby uzyskać lepszy wgląd w operacje realizowane w poszczególnych jednostkach oraz zoptymalizować zarządzanie wieloma różnymi firmami należącymi do grupy.

Początkowo firma TC Thomas Consulting, która zarządza jednostkami zależnymi grupy Thomas, przeprowadza ich kontrole i wspiera ich działalność, szukała rozwiązania, które poprawiłoby przejrzystość operacyjną między podmiotami w grupie. Szybko zrozumiano jednak, że zwykłe rozwiązanie analityki biznesowej nie wystarczy jako wsparcie w zaspokajaniu przyszłych potrzeb firmy. Dlatego też grupa zaczęła szukać aplikacji, która dokładnie wizualizowałaby wszystkie procesy w przedsiębiorstwie i w prosty sposób wskazywała ich zależności. Firma chciała również zoptymalizować planowanie i zarządzanie procesami w całej grupie z użyciem metody „z góry do dołu” oraz usprawnić procesy biznesowe i poprawić przejrzystość profilu ryzyka w grupie.

Rozwiązanie IFS EOI zapewni wizualizację skontekstualizowanych informacji, aby wesprzeć kadrę kierowniczą w przeprowadzaniu analizy obecnej wydajności i celów biznesowych, przy jednoczesnej poprawie skuteczności kierownictwa grupy w planowaniu i przygotowywaniu na przyszłe wyzwania. Rozwiązanie pomoże również zoptymalizować zarządzanie przepływem pracy wewnątrz grupy i przyczyni się do poprawy wyników finansowych firmy.

Dane z wielu różnych źródeł, takich jak system IFS Applications, rozwiązania CRM, bazy danych programu Access i dane produkcyjne zebrane bezpośrednio z maszyn będą służyły do analizy i oceny.

„Wybraliśmy rozwiązanie IFS EOI, ponieważ jest to najbardziej kompleksowe, elastyczne i zintegrowane rozwiązanie na rynku. Przekonuje nas koncepcja IFS EOI, która umożliwi nam mapowanie, monitorowanie i zarządzanie strategią i procesami biznesowymi w spójny sposób w wielu różnych oddziałach, placówkach i niezintegrowanym środowisku informatycznym” – powiedział Wilfried Zilken, dyrektor działu administracyjnego i IT w firmie TC Consulting. „Spodziewamy się, że uzyskamy pełny, natychmiastowy podgląd operacji w całej grupie dzięki zwiększeniu przejrzystości wszystkich procesów w firmie, w tym procesów niestandardowych. Jesteśmy przekonani, że rozwiązanie IFS EOI zapewni korzyści dla przedsiębiorstwa i pomoże nam podejmować świadome decyzje w oparciu o dane gromadzone w czasie rzeczywistym w kontekście naszych celów dotyczących wydajności”.

Peter Höhne, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w IFS Europe Central powiedział: „Cieszymy się, że firma TC Thomas Consulting uznała, że IFS EOI zapewni strategiczne korzyści dla jej działalności i wybrała to rozwiązanie do wdrożenia w całej grupie. Z niecierpliwością oczekujemy na wdrożenie IFS EOI w firmie TC Thomas Consulting oraz mamy nadzieję na dalszą pomyślną współpracę. IFS EOI wzbogaca ofertę naszych rozwiązań od momentu udanej integracji z firmą VisionWaves w 2015 roku”.

Rozwiązanie IFS EOI umożliwia zintegrowane i kompleksowe zarządzanie wydajnością. Dzięki temu, integrując dane z wielu źródeł, firmy realizują inteligentną działalność operacyjną. IFS EOI zawiera zarówno predykcyjne, jak i nakazowe rodzaje narzędzi analitycznych o szerokim spektrum zastosowań – od wizualizacji strategii firmy, po bezpośredni wpływ na decyzje operacyjne, zapewniając szybkie oraz skutecznie zarządzanie firmą. Kluczowym czynnikiem wyróżniającym rozwiązanie IFS EOI jest jego architektura skoncentrowana wokół modeli, a nie danych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *