BranżaStrefa IFSWdrożeniaRynek

Rozwiązanie firmy IFS wspiera realizację usług księgowych dla ponad 200 firm

Firma Crowe Horwath wykorzystuje system IFS Applications m.in. na potrzeby świadczonych dla ponad 200 firm usług outsourcingu obszaru księgowości. Rozwiązanie IFS zastąpiło wykorzystywany przez Crowe Horwath od dekady system ERP innego producenta. Za wyborem systemu firmy IFS przemawiała chęć usprawnienia obsługi klientów o zróżnicowanym profilu działalności.

Rozwiązanie firmy IFS wspiera realizację usług księgowych dla ponad 200 firm

Crowe Horwath posiada cztery biura na terenie Polski (w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi i Krakowie), dwa w Czechach (w Pradze i Brnie) i jedno na Słowacji (w Bratysławie). Firma jest członkiem międzynarodowej sieci Crowe Horwath International, skupiającej niezależne firmy świadczące usługi z zakresu rachunkowości, audytu oraz doradztwa podatkowego i biznesowego. Crowe Horwath obsługuje ponad 700 przedsiębiorstw.

Przed wdrożeniem systemu IFS Applications firma Crowe Horwath przez 10 lat korzystała z systemu ERP innego dostawcy. W związku z tym, że dotychczas używany system nie był na tyle elastyczny, by spełniać zmieniające się potrzeby firmy Crowe Horwath, podjęto decyzję o rozpoczęciu poszukiwania bardziej nowoczesnego i przyszłościowego rozwiązania ERP.

„Poszukiwaliśmy systemu elastycznego, który zapewniłby możliwość świadczenia outsourcingu usług księgowych dla klientów o różnym profilu działalności i różnych potrzebach. Zależało nam na tym, by system, z którego będziemy korzystać, był również ekonomiczny i łatwy do utrzymania przez nasz wewnętrzny dział IT. Istotne było też, że dostawca systemu posiadał silną pozycję na rynku oraz swoje przedstawicielstwo w Polsce” – wyjaśnia Agnieszka Frommholz, dyrektor ds. IT w grupie spółek Crowe Horwath w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Przeczytaj również
IFS odświeża markę i zapowiada nową platformę chmurową

Wdrożony system IFS Applications jest obecnie wykorzystywany do świadczenia usług dla wszystkich klientów Crowe Horwath, którzy nie posiadają własnego systemu do prowadzenia księgowości. Spółka obsługuje obecnie przy użyciu IFS Applications 220 firm.

„Dzięki IFS Applications świadczymy klientom zaawansowane usługi co-sourcingu, polegające na współdzieleniu systemu. Oznacza to, że klient może samodzielnie realizować w IFS Applications wybrane operacje, takie jak np. obsługa magazynu czy sprzedaży, a my możemy świadczyć dla niego usługi księgowe w pozostałym zakresie. System jest efektywny, ekonomiczny i co, bardzo istotne, zapewnia nam elastyczność działania niezbędną do realizacji usług zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami klientów” – informuje Marta Łyczewska, Partner w Crowe Horwath.

Marcin Taranek, prezes IFS CEE dodaje: „Cieszymy się, że wdrożenie systemu IFS Applications w firmie Crowe Horwath jest kolejnym projektem IFS zakończonym na czas i zgodnie z przyjętym budżetem. Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązanie pomoże firmie Crowe Horwath w dalszym rozwoju działalności w branży usług księgowych”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *