Branża ITInformacje prasoweStrefa IFSWdrożeniaRynek

Rozwiązanie IFS będzie wspierać szwajcarski koncern Nova Werke

Szwajcarski dostawca technologii wysokociśnieniowych wdrożył system IFS Applications, który pełni rolę centralnego rozwiązania pozwalającego w większym stopniu zintegrować najważniejsze obszary działalności oraz wzmocnić kontrolę procesów biznesowych. O wyborze rozwiązania zdecydować miała m.in. duża elastyczność oraz wyspecjalizowana branżowo funkcjonalność oprogramowania IFS.

Rozwiązanie IFS będzie wspierać szwajcarski koncern Nova Werke

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że szwedzka firma NOVA WERKE wdroży IFS Applications™ jako korporacyjne rozwiązanie ERP. Firma NOVA WERKE, producent zaawansowanych podzespołów wytwarzanych głównie na potrzeby branży motoryzacyjnej, transportowej i energetycznej, poszukiwała rozwiązania klasy ERP, którego wdrożenie zapewniłoby jej widoczne korzyści biznesowe i operacyjne. System IFS Applications, dzięki swojemu wszechstronnemu zestawowi funkcji, zaimplementowano bez potrzeby przeprowadzania optymalizacji pod kątem wymagań klienta.

Firma NOVA WERKE, z siedzibą w Effretikon (przedmieścia Zurychu), opracowuje i wytwarza produkty ukierunkowane na następujące cztery obszary zastosowań: technologie wysokociśnieniowe, podzespoły silników, technologie montażu powierzchniowego i serwis zaworów. Produkty są kierowane na rynek pod marką NOVA SWISS i montuje się je głównie w dużych silnikach diesla lokomotyw, wywrotek kopalnianych, statków oraz agregatów.

Długoletni rozwój oraz rozbudowa firmy NOVA WERKE spowodowały, że jej dotychczasowe oprogramowanie przestało spełniać wysokie standardy oraz założenia firmy. W drodze przetargu wyłoniono firmę IFS, której rozwiązanie wyróżniało się tym, że wiele funkcji wymaganych przez firmę NOVA WERKE, w szczególności funkcji odnoszących się do branży motoryzacyjnej, było dostępnych już w wersji standardowej. Co więcej, system IFS Applications okazał się na tyle elastyczny, że umożliwia dalszą rozbudowę wraz z przyszłym rozwojem firmy NOVA WERKE. Samo wdrożenie nie wymagało żadnych modyfikacji pod kątem dopasowania systemu do wymagań klienta. Pracy wymagało jedynie kilka interfejsów zintegrowanych z systemami innych firm.

Wdrożenie systemu IFS Applications w szwedzkich i niemieckich zakładach firmy NOVA WERKE umożliwi jej uzyskanie dokładniejszego wglądu w procesy biznesowe. Korzyścią dla firmy będzie również lepsza integracja autonomicznych obszarów biznesowych. Z tych właśnie powodów podjęto decyzję o całkowitym przejściu na system firmy IFS. Moduły kluczowe dla firmy NOVA WERKE to zarządzanie projektami i łańcuchem dostaw, planowanie i kontrola produkcji, remonty, zarządzanie jakością, zarządzanie księgowością i zasobami ludzkimi, sprzedaż i wsparcie techniczne oraz CRM.

„Firma IFS przekonała nas do siebie funkcjonalnością i elastycznością oferowanego rozwiązania” — mówi Marco Schade, kierownik produktu ds. komponentów silników diesla w firmie NOVA WERKE. „Jesteśmy przekonani, że firma IFS w pełni sprosta naszym obecnym i przyszłym wyzwaniom. Dlatego właśnie firma IFS pokonała inne dobrze znane firmy w drodze rygorystycznego procesu przetargowego”.

„Firma IFS szczyci się zasobną bazą klientów z sektora motoryzacyjnego pozyskanych dzięki branżowej wiedzy fachowej i bogatej funkcjonalności oferowanej przez system IFS Applications. Nasze rozwiązanie obejmuje wszystkie procesy biznesowe o znaczeniu krytycznym, wyróżniając nas na tle konkurencji. Z wielką przyjemnością witamy firmę NOVA WERKE w gronie naszych klientów” — mówi Peter Höhne, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w IFS Europe Central. „Jesteśmy przekonani, że nasz w pełni zintegrowany i przejrzysty system ERP zapewni firmie NOVA WERKE optymalne wsparcie”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *