RynekPolecane tematy

Rusza Oracle OpenWorld 2019, czyli największa konferencja biznesowo-technologiczna świata

W tym roku organizowana przez koncern Oracle konferencja poświęcona będzie m.in. związanym z oprogramowaniem, infrastrukturą i usługami chmurowymi innowacjom w zakresie środowiska autonomicznej bazy danych. Nie zabraknie też prezentacji nowości aplikacyjnych Oracle oraz podsumowań i prognoz dotyczących wykorzystania nowych technologii w biznesie.

Rusza Oracle OpenWorld 2019, czyli największa konferencja biznesowo-technologiczna świataŹródło: Oracle

I tak, wedle zapowiedzi, Larry Ellison, prezes zarządu Oracle i dyrektor ds. technicznych Oracle opowie podczas konferencji m.in. o najnowszych innowacjach w dziedzinie oprogramowania, infrastruktury i chmury dla autonomicznej bazy danych Oracle. Zaprezentuje również nowości w ofercie – wykorzystujących możliwości uczenia maszynowego – aplikacji Oracle Fusion Cloud.

Z kolei Safra Catz, pełniąca funkcję dyrektora generalnego koncernu, zaprezentuje nowe rozwiązania pozwalające na ograniczenie kosztów i ryzyka biznesowego, przy jednoczesnym wspieraniu nowych projektów innowacyjnych. Podobnie, jak w latach poprzednich, zapowiadane są też prezentacje menedżerów odpowiedzialnych za rozwój kluczowych produktów Oracle, w tym aplikacji biznesowych, infrastruktury chmurowej oraz bazy danych. Co ważne, podczas tegorocznej konferencji OpenWorld zabraknie prezentacji Marka Hurda, który – w skierowanej do pracowników Oracle informacji w ubiegłym tygodniu poinformował o konieczności skorzystania z urlopu zdrowotnego. Hurd brał aktywny udział we wszystkich konferencjach Oracle OpenWorld organizowanych od 2010 roku, kiedy objął stanowisko wiceprezesa Oracle.

Podczas konferencji Oracle OpenWorld 2019 w roli prelegentów wystąpią też m.in. dr Kate Darling, ekspert w dziedzinie etyki robotów na MIT; Mick Eberling, założyciel organizacji Not Impossible Labs i jeden z najważniejszych liderów na świecie wg magazynu Fortune, a także dr Vishal Sikka, założyciel firmy Vianai Systems – wcześniej związany m.in. z firmami SAP oraz Infosys.

Na program konferencji Oracle OpenWorld 2019 składa się ponad 2,2 tys. sesji i prezentacji poświęconych m.in. technologiom i rozwiązaniom Oracle oraz firm partnerskich. Nie zabraknie też m.in. sesji poświęconych programom wspierającym innowacje i startupy. Tegoroczna edycja konferencji Oracle OpenWorld potrwa do 19 września. Równolegle wobec Oracle OpenWorkd organizowana jest też, skierowana do społeczności programistów, konferencja Oracle Code One. Jest ona poświęcona m.in. możliwościom, kierunkom rozwoju oraz znaczeniu technologii Java dla dalszego rozwoju świata aplikacji.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *