StartupyRynek

Ruszyła kolejna edycja Datathonu #OtwarteDane

W tym roku uczestnicy wydarzenia skierowanego do wszystkich osób zainteresowanych tematyką Open Data, będą projektować prototypy aplikacji m.in. dla przyjeżdżających do Polski mieszkańców Ukrainy. W puli nagród ponad 60 000 zł oraz prestiżowe staże w NASK.

Ruszyła kolejna edycja Datathonu #OtwarteDane

Tegoroczna edycja Datathonu #OtwarteDane to odpowiedź na aktualne wyzwania. Zadaniem uczestników będzie stworzenie aplikacji, która rozwiąże bieżące problemy społeczne, w tym np. pomoże uciekającym przed wojną mieszkańcom Ukrainy znaleźć pracę, czy miejsce do życia i godnego, samodzielnego funkcjonowania w Polsce. Prototypy aplikacji będzie można stworzyć z otwartych danych z portalu dane.gov.pl. To potężna baza, w której odnajdziemy w pełni sortowalne, aktualne dane dotyczące wielu dziedzin: od transportu, przez dane o finansach i administracji publicznej, środowiska, do informacji o wydarzeniach kulturowych, edukacji, czy zdrowiu.

Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają 3-5-osobowe zespoły mające pomysły na aplikację. Szczegóły i rejestracja znajdują się na stronie www.hackathon.gov.pl. Datathon #OtwarteDane odbędzie się w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie, 2 kwietnia 2022 roku i trwał będzie nieprzerwanie przez 24h. Po prezentacji prac jury wybierze najlepszych w każdej kategorii.

Kategorie

Nagrody przyznane zostaną w trzech kategoriach: za wykorzystanie API do baz: TREZOR 3.0 Ministerstwa Finansów, Dziedzinowych Baz Wiedzy Głównego Urzędu Statystycznego i Rejestrów publicznych w Turystyce Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dodatkowo do wygrania są prestiżowe staże w Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej.

  • System TREZOR 3.0 to baza Ministerstwa Finansów, która powstała, aby usprawnić zarządzanie budżetem państwa. Weryfikuje ponoszone wydatki z planami finansowymi jednostek budżetowych.
  • API do Rejestrów publicznych w Turystyce to m.in. informacje o usługach działających w Polsce obiektów turystycznych, w tym:  pensjonatów, kempingów, domków, schronisk, moteli i hoteli, usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych oraz uprawnieniach nadanych przewodnikom górskim i obiektom hotelarskim. API do Rejestrów Publicznych w Turystyce udostępniło Ministerstwo Sportu i Turystyki.
  • Dziedzinowe Bazy Wiedzy, które otworzył przez API Główny Urząd Statystyczny, to bieżące wskaźniki koniunktury, wyniki finansowe poszczególnych branż, czy informacje o sytuacji na rynku pracy w czasie pandemii COVID-19.
Przeczytaj również
Jak będzie wyglądał innowacyjny „Dziecięcy Szpital Przyszłości”?
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *