Rynek

Rozpoczęło się głosowanie na pomysły w konkursie “Dane po Warszawsku”

W marcu 60 osób zgłosiło aż 71 pomysłów! Wszystkie pomysły na aplikacje wykorzystują otwarte dane m.st. Warszawy i niejednokrotnie siegają po informacje z innych źródeł. Wiele konkursowych aplikacji jest pomyślanych jako narzędzia aktywizujące społeczność.

Rozpoczęło się głosowanie na pomysły w konkursie “Dane po Warszawsku”

“Dane po warszawsku” to ważny krok w stronę otwartości danych w Warszawie. Na specjalnej platformie udostępniono wybrane otwarte dane publiczne m.st. Warszawy, które zostaną wykorzystane w aplikacjach przygotowanych na konkurs „Dane po warszawsku”.

“71 projektów to bardzo dużo i wybór będzie trudny, tym bardziej że do kolejnego etapu tj. rozwijania projektów, przejdzie tylko 20 finalistów. Do godz. 23:59 w środę 8 kwietnia można głosować na 1, 2 lub 3 projekty na stronie internetowej konkursu “Dane po Warszawsku”. W ten sposób zostanie wybranych 10 pomysłów, które przejdą dalej.

W tym samym czasie kolejne 10 pomysłów wybiorą Jurorzy. 9 kwietnia ogłosimy, które 20 pomysłów będzie dalej rozwijanych w ramach konkursu “Dane po warszawsku”. Zachęcamy do przeglądania pomysłów i głosowania na swoich faworytów na stronie internetowej!

Magazyn ITwiz został partnerem medialnym tego konkursu.

Zapraszamy do głosowania na stronie Dane po Warszawsku – konkurs.danepowarszawsku.pl.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *