Rynek

Salesforce otwiera nowy ośrodek w Irlandii

Dzięki nowej inwestycji amerykański gigant chce umocnić pozycję rynkową w Europie. Nowy oddział ma wspierać działania sprzedażowe, marketingowe oraz procesy obsługi klientów ze Starego Kontynentu. Wyspecjalizowana w oferowanych w modelu usługowym rozwiązaniach wspierających procesy z zakresu zarządzania relacjami z klientami oraz sprzedaży spółka notuje wysokie wzrosty sprzedaży na rynku europejskim. W pierwszym kwartale trwającego roku finansowego Salesforce wpływy ze sprzedaży w Europie były o 38% wyższe niż rok wcześniej. Nadal jednak dominującym źródłem wpływów koncernu jest rynek amerykański.

Pracę w nowym ośrodku Salesforce znajdzie początkowo ok. 100 osób. Przedstawiciele koncernu nie wykluczają, że liczba ta wzrośnie w miarę realizacji długofalowych planów rozwoju firmy. “Irlandia odegrała kluczową rolę dla realizacji naszych dotychczasowych planów w Europue. Otwierając kolejne biuro i zatrudniając kolejną setkę specjalistów chcemy rozszerzyć nasz zagięg w regionie” – podkreśla David Dempsey, wiceprezes firmy Salesforce. Za zlokalizowaniem nowego ośrodka w Irlandii przemawiać ma m.in. dojrzałość tamtejszego sektora usług IT oraz duża dostępność kompetencji niezbędnych dla realizacji strategicznych planów Salesforce w Europie.

O zamiarach umocnienia pozycji rynkowej poza Stanami Zjednoczonymi przedstawiciele kierownictwa Salesforce mówili już wielokrotnie. Być może otwarcie nowego ośrodka faktycznie przyczyni się do realizacji planowanej od lat strategii na europejskim rynku. Obecnie w wielu krajach regionu – także w Polsce – amerykański koncern działa przede wszystkim za pośrednictwem lokalnych parterów. Do grona najbardziej aktywnych partnerów Salesforce na polskim rynku należy warszawska spółka Outbox. Warto dodać, że w maju oficjalnie rozpoczęto prace zmierzające do uruchomienia nowego europejskiego centrum danych firmy Salesforce. Zlokalizowany w Wielkiej Brytanii ośrodek obliczeniowy ma obsługiwać przede wszystkim klientów z regionu Europy Środkowego Wschodu i Azji. Uruchomienie nowego centrum danych zaplanowano na maj 2014 roku. Co ciekawe, wedle zapowiedzi ośrodek będzie w całości zasilany energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *