Rynek

Samsung prezentuje nowe, współpracujące ze sobą innowacyjne urządzenia

Podczas niedawnego wirtualnego wydarzenia Life Unstoppable, firma Samsung Electronics zaprezentowała swoje najnowsze osiągnięcia z obszaru smartfonów, telewizorów, urządzeń ubieralnych, audio oraz sprzętu AGD. Ta szeroka gama innowacyjnych urządzeń ma ulepszyć współczesny styl życia oparty o szereg wzajemnych połączeń – informują przedstawiciele producenta.  

Samsung prezentuje nowe, współpracujące ze sobą innowacyjne urządzenia

Wśród zaprezentowanych premier znalazły się m.in.: inteligentny projektor The Premiere, przeznaczony dla graczy pionierski monitor Samsung Odyssey G55 czy najnowsze urządzenia z serii Galaxy, np. modele Tab A7, Galaxy Fit2, A42 5G oraz Galaxy Z Fold2. Pokazano także ładowarkę Wireless Charging Trio. Jeśli chodzi o inteligentny sprzęt AGD to zademonstrowano lodówki RB7300T Classic Refrigerator, pralkę WW9800T oraz suszarki do ubrań DV8000T Tumble Dryer. Dwa ostatnie urządzenia wyposażono w uczące się rozwiązania smart, a także możliwość automatycznego połączenia z innymi sprzętami.

„Nieustannie wypełniamy naszą misję, zgodnie z którą, chcemy tworzyć odważne, rewolucyjne technologie. W związku z tym, nie ma lepszego sposobu na zaprezentowanie naszej oferty na rok 2020, niż prezentacja gamy urządzeń całkowicie zmieniającej doświadczenia oparte na wirtualnej technologii. Dziś zaproponowaliśmy tylko przedsmak tego, w jakim kierunku firma Samsung chce podążać w najbliższej przyszłości, gdyż naszym celem jest ciągłe dostarczenie rozwiązań, które umożliwią użytkownikom życie pełnią życia” – powiedział Benjamin Braun, Chief Marketing Officer w Samsung Europe.

Rozrywka w domu i poza nim

W związku z faktem, iż spędzamy coraz więcej czasu wspólnie w domu, oglądając często seriale i filmy, Samsung zaprezentował najnowszy projektor The Premiere, który – jak zapewniają przedstawiciele producenta – pozwala na przeniesienie do domowego zacisza wrażeń doświadczanych dotychczas w kinie. Dostępne będą 2 modele – LSP7T i LSP9T – oferujące obraz o wielkości 120 i 130 cali, także w jakości 4K. Model The Premiere LSP9T to również pierwszy projektor na świecie, który otrzymał certyfikat HDR10+, potwierdzający rozwiązania, dzięki którym wyświetlane treści są pełne nasyconych kolorów, kontrastu i głębi – informują specjaliści Samsunga.

Dla miłośników rozrywki na powietrzu, Samsung proponuje The Terrace – to pierwszy ekran do użytku zewnętrznego, który wraz z soundbarem uzyskały certyfikat IP55 zabezpieczający oba urządzenia przed działaniem warunków zewnętrznych (deszcz, wilgoć, kurz i owady). Telewizor wyposażony jest w ekran z powłoką antyrefleksyjną, zapobiegającą odbiciom światła, prezentuje jasność o średniej wartości 2000 nitów i jakość obrazu QLED 4K, podkreślają eksperci producenta. Dostępny będzie w rozmiarach: 55, 65 i 75 cali.

Jak wskazują przedstawiciele firmy, Samsunga wyróżnia także pionierska technologia 8K. Jej flagowym przykładem jest telewizor Q950T, w którym rozległy ekran zajmuje 99% powierzchni, a profil ma grubość 15 mm. Do tego dochodzą najnowsze soundbary – modele Q950T i Q900T – wyposażone w rozwiązanie Q-Symphony umożliwiające podłączenie z telewizorem QLED. Inna nowość to telewizor „przyjazny” urządzeniom mobilnym – The Sero, który wyświetla treści ze smartfonu na dużym ekranie właśnie w technologii QLED.

Udogodnienia dla gamerów

Dla fanów gier komputerowych przeznaczono monitory serii Odyssey. Modele G9 i G7 mogą poszczycić się zakrzywionym ekranem o grubości 1000 milimetrów, milisekundowym czasem reakcji i częstotliwością odświeżania na poziomie 240 Hz – wymieniają specjaliści Samsunga. Podkreślają również, że wyświetlane na ekranie HDR10+ QLED sceny prezentują się niezwykle realistycznie, a obraz cechuje zoptymalizowana jasność i kontrast. Z kolei w modelu G5 zastosowano technologię Flicker-free, która zmniejsza zmęczenie oczu.

Innowacyjne rozwiązania mobilne

Jeśli chodzi o rozwiązania mobilne to najnowsza linia tabletów Samsung Galaxy Tab A7 proponuje m.in. stanowiący 80% urządzenia ekran o rozmiarze 10,4 cala, głośniki, Quad Dolby Atmos i wytrzymałą baterię. W odpowiedzi na wzrost zapotrzebowania na urządzenia typu wearables, firma ogłosiła z kolei premierę Galaxy Fit2. Opaska ta automatycznie wykrywa i monitoruje do 5 rodzajów aktywności, zapewniając wgląd w dane dotyczące spalonych kalorii, tętna czy dystansu. Dzięki funkcji Sleep Score umożliwia także monitorowanie wzorca snu, dostarczając codziennych analiz i ocen w tym zakresie, zapewniają przedstawiciele producenta. Urządzenie ma także wyświetlacz 3D pozwalający na wybranie jednego z ponad 70 wzorów tarczy oraz żywotną baterię (do 15 dni bez ładowania).

Samsung prezentuje nowe, współpracujące ze sobą innowacyjne urządzenia

W tym roku seria Galaxy A wzbogaci się o model pracujący w sieci 5G – Galaxy A42 5G. Urządzenie zostanie wyposażone we wszystkie dobrze znane użytkownikom funkcje serii A, nie pomijając poczwórnego aparatu. Smartfon wyposażony będzie także w 6,6-calowy wyświetlacz Super AMOLED. Poszerzono także portfolio składanych Galaxy Z o model Galaxy Z Fold2. Dzięki technologii zastosowanej przy montażu zawiasów, zmienia się on ze smartfonu o 6,2-calowym ekranie zewnętrznym z wyświetlaczem rozciągającym się od brzegu do brzegu, do 7,6-calowego urządzenia z wyświetlaczem 2X, dostępnym po rozłożeniu.

Jak poinformowali przedstawiciele Samsunga, opracowano także nową stację ładującą, która może obsługiwać kilka urządzeń jednocześnie. Wireless Charger Trio to bezprzewodowe rozwiązanie, pozwalające dostarczyć energię wszystkim kompatybilnym urządzeniom w tym samym czasie.

Inteligentne urządzenia AGD

Serię nowości dopełniają inteligentne urządzenia gospodarstwa domowego. Wśród nich lodówka RB7300T Classic Refrigerator korzystająca z technologii SpaceMax pozwalającej na przechowywanie do 385 litrów na trzech różnych poziomach wysokości, wyposażona w zoptymalizowany pod kątem oszczędności kompresor Digital Inverter, automatycznie dostosowujący swoją prędkość w zależności od zawartości lodówki i zużywający do 50% mniej energii.

Samsung prezentuje nowe, współpracujące ze sobą innowacyjne urządzenia

Ciekawym urządzeniem jest bazująca na sztucznej inteligencji pralka WW9800T Washing Machine. Została wyposażona w intuicyjny panel sterowania AI, który automatycznie uczy się preferowanych ustawień i cykli. Dodatkowo, oparta na technologii QuickDriv, nowa linia urządzeń skraca czas prania nawet o 50%, a zużycie energii o 20% – zapewniają specjaliści producenta. Po sparowaniu wspomnianej pralki z najnowszą suszarką AI DV8000T Tumble Dryer możemy zaprogramować cały cykl czyszczenia ubrań. Oba urządzenia bowiem komunikują się dzięki rozwiązaniu Auto Cycle Link, automatycznie dobierając odpowiedni program dla odzieży. Ponadto, nowa suszarka została wyposażona w pompę ciepłą oraz klasę energetyczną A+++, która czyni ją najbardziej efektywnym urządzeniem firmy Samsung – podsumowują przedstawiciele producenta.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *