SprzętRynek

CES 2022: Nowa wersja laptopa XPS 13 Plus i nowy monitor UltraSharp od Dell Technologies

Podczas targów technologicznych CES 2022, Dell Technologies przedstawił m.in. stworzony na nowo, wydajny laptop XPS 13 Plus oraz nowy monitor UltraSharp, który, jak wskazują przedstawiciele producenta, podnosi jakość współpracy i wrażenia wizualne.

CES 2022: Nowa wersja laptopa XPS 13 Plus i nowy monitor UltraSharp od Dell Technologies
XPS 13 Plus

Nowego XPS 13 Plus gruntownie zmodernizowano i jak podkreślają specjaliści Dell Technologies, oferuje on obecnie większą wydajność niż kiedykolwiek wcześniej. To pierwsze urządzenie zaprojektowane z myślą o procesorze Intel Core 28 W 12. generacji (poprzednia generacja miała 15 W), któremu towarzyszą większe wentylatory zapewniające o 55% lepszy przepływ powietrza, przy zachowaniu niskiego poziomu hałasu i temperatury.

Design urządzenia, dostępnego w dwóch kolorach (platyna i grafit) to połączenie minimalizmu i nowoczesności. Stylowa klawiatura, rząd funkcyjny, touchpad i podpórka pod nadgarstki nadają mu prosty wygląd. Wykonano go z materiałów przyjemnych w dotyku, a dopełnieniem konstrukcji są zaokrąglone, wygodne krawędzie. Laptop wyposażono w najlepsze w swojej klasie wyświetlacze typu edge-to-edge oraz baterię z technologią Express Charge 2.0, dzięki której laptop można naładować do około 80% w mniej niż godzinę – informują przedstawiciele producenta.

Nowoczesną estetykę uzupełnia klawiatura zero-latttice. Jej górny rząd jest teraz bardziej przejrzysty i obsługiwany dotykowo, co pozwolić ma na łatwe przełączanie między klawiszami multimedialnymi i funkcyjnymi. Tradycyjny gładzik zastąpiono gładkim, szklanym touchpadem haptycznym.

W nowym XPS 13 Plus udoskonalono zarówno warstwę wizualną, jak i dźwiękową. Pionierski, 4-stronny wyświetlacz InfinityEdge zapewnia praktycznie nieograniczone wrażenia wizualne, a zmniejszona liczba warstw ekranu poprawiła przejrzystość i zmniejszyła wagę laptopa, wskazują przedstawiciele producenta. Ulepszono także konstrukcję czterech głośników. Dwa górne ukryte są pod klawiaturą, podczas gdy dwa dolne znajdują się w podstawie, co przekłada się na przestrzenny dźwięk.

Monitor Dell UltraSharp 32 4K

Nagrodzony CES Innovation Award monitor Dell UltraSharp 32 4K przeznaczony do wideokonferencji, producent wyposażył w kamerę internetową UltraSharp, podwójny układ mikrofonów z redukcją echa oraz głośniki o mocy 14 W. Wszystko po to, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia wizualne i nieograniczone możliwości podczas pracy zdalnej.

CES 2022: Nowa wersja laptopa XPS 13 Plus i nowy monitor UltraSharp od Dell Technologies
Dell UltraSharp 32 4K

Technologia IPS Black i VESA DisplayHDR 400 pozwala wyświetlać treści z większą precyzją dzięki rozdzielczości 4K, kontrastowi i głębokim kolorom, a funkcja ComfortView Plus ogranicza emisję szkodliwego niebieskiego światła i pozwala zachować wierność kolorów. Monitor ma także certyfikat Microsoft Teams i jest wyposażony w funkcje ochrony prywatności i zwiększania wydajności – umożliwia łatwą obsługę wyciszenia, szybkie logowanie oraz włączanie/wyłączanie kamery za pomocą funkcji SafeShutter, podsumowują specjaliści Dell Technologies.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *