ProgramowaniePolecane tematy

SAP InnovMatch – konkurs dla start-up’ów na temat wyzwań przyszłości

Dziewięć krajów, pięć firm i technologicznych zadań, bezpłatne warsztaty, a na deser dla najlepszych – 15 000 euro i zaproszenie do Berlina. To fakty dotyczące InnovMatch, konkursu SAP i Techstars dla startupów oraz innowatorów z Europy Środkowo-Wschodniej.

SAP InnovMatch – konkurs dla start-up’ów na temat wyzwań przyszłości

Polscy uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z zadaniami biznesowymi stworzonymi przez firmy z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, korzystając z platformy SAP Cloud Platform. Studium przypadku dopasowane do rodzimego rynku przygotowała grupa Eurocash – lider w hurtowej dystrybucji produktów FMCG. Zgłoszenia do konkursu i zapisy na darmowe są już możliwe na stronie InnovMatch.com.

Konkurs InnovMatch powstał z myślą o młodych innowatorach z Polski, Chorwacji, Słowacji, Węgier, Rumunii, Słowenii, Czech, Serbii i Bułgarii. Jego organizatorami są SAP – lider globalnego rynku oprogramowania dla firm współpracujący z blisko trzysta pięćdziesięcioma tysiącami przedsiębiorstw na całym świecie – oraz Techstars – akcelerator biznesowy, którego partnerzy w ciągu dekady wsparli młode firmy środkami o wartości ponad 3 mld USD.

Prawdziwe wyzwania i rozwiązania dla konkretnych odbiorców

Uczestnicy konkursu będą mieli okazję zmierzyć się z realnymi wyzwaniami, które stoją przed partnerami konkursu – firmami z rejonu Europy Środkowo-Wschodniej, wśród których znajdują się sieci spożywcze i odzieżowe, potentat telekomunikacyjny czy firma z sektora paliwowego. Co ważne, uczestnicy mogą zgłaszać się do realizacji wszystkich projektów, niezależnie od kraju pochodzenia.

Polskę reprezentuje sieć Eurocash – lider na rynku hurtowej dystrybucji produktów FMCG, działający na międzynarodową skalę. Zadanie polega na stworzeniu tzw. dashboardu – czyli inaczej kokpitu menedżerskiego, udostępniającego interaktywne i intuicyjne raporty o działalności firmy w przystępnej graficznej formie. Uczestnicy mają za zadanie zaproponować rozwiązanie dedykowane dla menedżerów i zarządu firmy, a także jego dodatkową uproszczoną odsłonę dla szerokiego grona pracowników.

Przeczytaj również
Intel stawia na wzmocnienie mocy produkcyjnych, usługi i rozwój technologii

Konkurs InnovMatch powstał z myślą o młodych innowatorach z Polski, Chorwacji, Słowacji, Węgier, Rumunii, Słowenii, Czech, Serbii i Bułgarii. Jego organizatorami są SAP – lider globalnego rynku oprogramowania dla firm współpracujący z blisko trzysta pięćdziesięcioma tysiącami przedsiębiorstw na całym świecie – oraz Techstars – akcelerator biznesowy, którego partnerzy w ciągu dekady wsparli młode firmy środkami o wartości ponad 3 mld USD.

Oprócz sieci Eurocash swoje studia przypadków przygotowały firmy Selgros z Rumunii, Atlantic Grupa z Chorwacji, GoodAI ze Słowacji oraz Sportina ze Słowenii. Każda z nich pochodzi z innej branży, a stworzone przez nie zadania związane są z realnymi wyzwaniami biznesowymi, m.in. cyfryzacja procesów dostaw produktów, przygotowanie kokpitów menadżerskich czy zarządzanie finansami osobistymi przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Ze wszystkimi zadaniami można zapoznać się na stronie InnovMatch.com. To jednak nie koniec – w rywalizacji udział będą mogły wziąć także te startupy, które zamiast podjąć wyzwanie jednego z partnerów konkursu wolą zaproponować swoją własną ideę albo produkt.

Najbardziej pomysłowe start-up’y z Europy Środkowo-Wschodniej

Celem InnovMatch jest wyłonienie najbardziej pomysłowych startupów i indywidualnych talentów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, rozwiązujących realne wyzwania biznesowe za pomocą technologii. Projekt ma połączyć ich siły z rynkowymi liderami, by wspólnie szukać pomysłów na stawienie czoła współczesnym wyzwaniom związanym z transformacją cyfrową. W rywalizacji blisko 200 startupów z dziewięciu krajów liczyć będzie się zdolność wykorzystania potencjału rozwiązań m.in. z zakresu Big Data, analityki predyktywnej, Internetu Rzeczy oraz nauczania maszynowego. Wszyscy uczestnicy zostaną wyposażeni w niezbędną wiedzę i narzędzia potrzebne do stworzenia realnych rozwiązań, które wspierają biznes klientów. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody o łącznej wartości 15 000 euro. Najlepszy startup dostanie także zaproszenie do  Berlina – gdzie dynamicznie rozwija się środowisko innowatorów skupionych wokół SAP i Techstars.

Przeczytaj również
IBM LinuxONE zwiększa szybkość przetwarzania danych

Projekty w ramach konkursu będą realizowane przy wykorzystaniu SAP Cloud Platform – nowego środowiska chmurowego stworzonego przez SAP, elastycznego i posiadającego wyjątkową moc obliczeniową. Każdy z zespołów zaangażowanych w konkurs otrzyma bezpłatny dostęp do platformy. Będzie mógł się także zapoznać z jej funkcjonalnościami na specjalnych warsztatach. Polscy uczestnicy spotkają się na nich w Warszawie – wciąż dostępne są wolne miejsca.

Zapisy i harmonogram do InnovMatch 

Konkurs InnovMatch rozpoczął się 1 sierpnia wraz z otwarciem zgłoszeń, a jego wielki finał odbędzie się w listopadzie. Wówczas poznamy też zwycięzców międzynarodowej rywalizacji startupów z całej Europy Środkowo-Wschodniej, podczas której zaprezentują się twórcy najciekawszych projektów. Więcej informacji oraz zgłoszenia na stronie http://www.innovmatch.com/.

SAP InnovMatch – konkurs dla start-up’ów na temat wyzwań przyszłości

Tagi

Komentarze

Dodaj także na LinkedIn feed

Powered by WP LinkPress