Branża ITRynek

SAS zwycięzcą rankingu Great Place to Work w Polsce

Firma SAS zajęła pierwsze miejsce w opracowanym przez Great Place to Work Institute tegorocznego rankingu „Najlepsze Miejsca Pracy Polska”. W 2012 roku firma uplasowała się na czwartym miejscu, a w 2013 roku na miejscu drugim.

W badaniu ankietowym wzięło udział 98% pracowników SAS Institute Polska. Według przedstawicieli firmy potwierdza to wysoki poziom zaangażowania zespołu. Aż 96% ankietowanych pracowników SAS przyznało swojej firmie najwyższą ocenę. Średnia dla wszystkich podmiotów biorących udział w badaniu Great Place to Work to 81%. Według większości osób biorących udział w badaniu o wysokiej ocenie firmy SAS jako miejsca pracy decydują m.in. zgranie zespołu, kompetencje pracowników, a także ciekawe wyzwania zawodowe, możliwość rozwoju oraz zdrowe zasady obowiązujące w firmie. Wysoko oceniony został także m.in. poziom zarządzania i komunikacji celów, a także stabilność zatrudnienia i dobre warunki pracy.

„Tytuł Najlepszego Pracodawcy w Polsce przyjmujemy z ogromną dumą i satysfakcją, gdyż jest on potwierdzeniem, że realizowane w firmie działania i praktyki skutecznie realizują nasze założenie strategiczne – zapewnienia pracownikom środowiska pracy wspierającego kreatywność, innowacyjność i zaangażowanie. Jest to niezwykle ważny aspekt dla klientów SAS. Dzięki wysokim kompetencjom pracowników, zapewniamy najlepsze rozwiązania na rynku, które transformują biznes naszych klientów. Również nasze wewnętrzne wskaźniki – niezwykle niski w branży IT poziom rotacji pracowników (5%) oraz wysoki średni staż pracy (6 lat) gwarantują najwyższy poziom obsługi. Dobrze znamy naszych klientów i ich konkretne potrzeby” – mówi Alicja Wiecka, dyrektor zarządzający SAS Institute Polska. Warto dodać, że w zeszłorocznym zestawieniu Great Place to Work zwyciężył polski oddział Microsoft. Natomiast w tym roku firma Microsoft Polska uplasowała się na pozycji 2. Spośród biorących udział w badaniu organizacji branży IT wysokie, 4. miejsce zajęła firma EMC Computer Systems Poland.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *