BranżaRynek

SAS zwycięzcą rankingu Great Place to Work w Polsce

Firma SAS zajęła pierwsze miejsce w opracowanym przez Great Place to Work Institute tegorocznego rankingu „Najlepsze Miejsca Pracy Polska”. W 2012 roku firma uplasowała się na czwartym miejscu, a w 2013 roku na miejscu drugim.

W badaniu ankietowym wzięło udział 98% pracowników SAS Institute Polska. Według przedstawicieli firmy potwierdza to wysoki poziom zaangażowania zespołu. Aż 96% ankietowanych pracowników SAS przyznało swojej firmie najwyższą ocenę. Średnia dla wszystkich podmiotów biorących udział w badaniu Great Place to Work to 81%. Według większości osób biorących udział w badaniu o wysokiej ocenie firmy SAS jako miejsca pracy decydują m.in. zgranie zespołu, kompetencje pracowników, a także ciekawe wyzwania zawodowe, możliwość rozwoju oraz zdrowe zasady obowiązujące w firmie. Wysoko oceniony został także m.in. poziom zarządzania i komunikacji celów, a także stabilność zatrudnienia i dobre warunki pracy.

„Tytuł Najlepszego Pracodawcy w Polsce przyjmujemy z ogromną dumą i satysfakcją, gdyż jest on potwierdzeniem, że realizowane w firmie działania i praktyki skutecznie realizują nasze założenie strategiczne – zapewnienia pracownikom środowiska pracy wspierającego kreatywność, innowacyjność i zaangażowanie. Jest to niezwykle ważny aspekt dla klientów SAS. Dzięki wysokim kompetencjom pracowników, zapewniamy najlepsze rozwiązania na rynku, które transformują biznes naszych klientów. Również nasze wewnętrzne wskaźniki – niezwykle niski w branży IT poziom rotacji pracowników (5%) oraz wysoki średni staż pracy (6 lat) gwarantują najwyższy poziom obsługi. Dobrze znamy naszych klientów i ich konkretne potrzeby” – mówi Alicja Wiecka, dyrektor zarządzający SAS Institute Polska. Warto dodać, że w zeszłorocznym zestawieniu Great Place to Work zwyciężył polski oddział Microsoft. Natomiast w tym roku firma Microsoft Polska uplasowała się na pozycji 2. Spośród biorących udział w badaniu organizacji branży IT wysokie, 4. miejsce zajęła firma EMC Computer Systems Poland.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *