Branża ITRynek

Schneider Electric automatyzuje raportowanie ESG dla centrów danych

Wprowadzone do platformy EcoStruxure IT, zautomatyzowane i oparte na modelach uczenia maszynowego funkcje raportowania wskaźników z obszaru zrównoważonego rozwoju zapewniają prosty w użyciu mechanizm raportowania, a także lepszy wgląd w dane dotyczące wykorzystania energii oraz zasobów infrastruktury data center. Mogą być też integrowane z rozwiązaniami innych dostawców. Nowe rozwiązania są efektem trwających trzy lata prac rozwojowych realizowanych przez Schneider Electric w ramach programu Green IT.

Schneider Electric automatyzuje raportowanie ESG dla centrów danych

Przedstawiciele producenta zapewniają, że nowe rozwiązania pomogą spełnić wymogi regulacyjne, w tym te wynikające z europejskiej Dyrektywy w sprawie efektywności energetycznej (EED). Podkreślają jednak, że nowe funkcjonalności platformy EcoStruxure IT pozwalają na dostęp do danych dalece wykraczającej poza wskaźniki wymagane unijnymi regulacjami. Mowa tu m.in. o pomiarze w czasie rzeczywistym oraz śledzeniu zmian w czasie efektywności energetycznej (PUE) konkretnej witryny/pomieszczenia centrum danych, monitorowania trendów związanych z działaniem centrum danych, a także możliwości wykorzystania modeli analitycznych i środowisk chmury obliczeniowej pod kątem raportowania i analizy istotnych wskaźników.

W efekcie, zaktualizowane oprogramowanie EcoStruxure IT ma umożliwiać m.in. lepszy wgląd w faktyczne dane dotyczące wydajności oraz wielowymiarowej efektywności infrastruktury centrów danych. “Nowe możliwości raportowania, zawarte w EcoStruxure IT, zostały przetestowane i przyjęte przez naszą własną organizację. Pozwolą one klientom przekształcić złożone dane w istotne dla ich biznesu informacje oraz raportować kluczowe wskaźniki zrównoważonego rozwoju” – podkreśla Kevin Brown, wiceprezes firmy Schneider Electric odpowiedzialny m.in. za rozwiązanie EcoStruxure IT.

Nowe rozwiązania powstały w ramach realizowanego przez Schneider Electric programu Green IT. Zakładał on m.in. wykorzystanie oprogramowania EcoStruxure IT pod kątem poprawy odporności i bezpieczeństwa operacji IT. Przeprowadzone analizy ujawniły też znaczący potencjał platformy EcoStruxure IT w obszarach typowych dla zrównoważonego rozwoju. Kluczowe znaczenie miała m.in. możliwość mierzenia kluczowych wskaźników oraz analizy trendów. W oparciu o wiedzę uzyskaną dzięki nowym rozwiązaniom możliwe było zmniejszenie zużycia energii w fabryce firmy Schneider Electric w amerykańskim Lexington o 30%. “Dążąc do zmniejszenia zużycia energii przez IT i centra danych oraz emisji CO2, organizacje muszą ustalić punkt odniesienia oparty na faktach. Do tego niezbędny jest jednak dostęp do aktualnych danych w czasie rzeczywistym, a także danych historycznych” – mówi Elizabeth Hackenson, CIO w firmie Schneider Electric. “Dzięki wykorzystaniu EcoStruxure IT poczyniliśmy znaczne postępy w realizacji naszej misji zmniejszenia zużycia energii przez dział IT i wpływu na środowisko, a także pomogliśmy firmie w realizacji jej celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dziś dzielimy się tymi korzyściami z klientami na całym świecie” – dodaje.

Nowe funkcje będą dostępne dla wszystkich użytkowników platformy EcoStruxure IT od kwietnia 2024 roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *