Branża ITRynek

Software Mansion z 19 mln zł netto przychodu po III kwartale 2023 roku

Wynik ten oznacza wzrost o ponad 3% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku oraz o ponad 19% w stosunku do II kwartału. Jednocześnie spółka, która zadebiutował niecały miesiąc temu na NewConnect, zwiększyła zatrudnienie o ok. 20% względem III kwartału 2022 roku.

Software Mansion z 19 mln zł netto przychodu po III kwartale 2023 roku

Jak poinformowali przedstawiciele Software Mansion, obecna sytuacja na rynku IT umożliwiła firmie pozyskanie większej niż kiedykolwiek liczby doświadczonych profesjonalistów. Część z nich dołączyła do zespołów R&D, odpowiedzialnych za rozwijanie open-sourcowych rozwiązań.

“Dzięki temu intensyfikujemy nasze prace w obszarze technologii React Native oraz streamingu i multimediów oraz przyspieszamy budowę kompetencji w dziedzinie sztucznej inteligencji. Realizujemy także coraz większą liczbę zleceń R&D dla podmiotów zewnętrznych, co pozwala nam na zwiększenie dywersyfikacji źródeł dochodów, na którą od początku stawiamy” – skomentował Marcin Skotniczny, prezes Software Mansion.

W III kwartale br. spółka pracowała dla 37 podmiotów, a tym samym zwiększyła liczbę klientów o ponad 19% względem analogicznego okresu w ubiegłym roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *