Branża ITRynek

Software Mansion z ponad 20 mln zł przychodu w IV kwartale 2023 roku

Krakowska agencja programistyczna zakończyła ostatni kwartał 2023 roku z przychodem wynoszącym ponad 20,5 mln zł netto, co stanowi wzrost o prawie 21% w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Zysk spółki z działalności operacyjnej wyniósł natomiast 2,7 mln zł.

Software Mansion z ponad 20 mln zł przychodu w IV kwartale 2023 roku

Po pominięciu kosztu wyceny programu motywacyjnego oraz rezerwy na premię uznaniową spółka wykazała w badanym okresie EBITDA na poziomie ponad 5,9 mln zł. Na koniec 2023 roku zatrudnienie w Software Mansion było niemal o 34% większe niż na koniec roku 2022.

“W ostatnim kwartale podjęliśmy decyzję o utworzeniu rezerwy na wypłatę premii uznaniowej za 2023 rok, w kwocie wynoszącej ponad 2,6 mln zł. Te działania, obok programu motywacyjnego opartego na akcjach czy inwestycji w powierzchnię biurową, w istotny sposób wpływają na stabilność i kontynuację realizacji celów firmy. Między innymi to dzięki temu możemy utrzymać strategiczne założenie wzrostu zespołu między 30 a 40% rocznie, przy jednoczesnym bardzo niskim współczynniku odejść” – skomentował Marcin Skotniczny, prezes zarządu Software Mansion.

Portfolio spółki w IV kwartale 2023 roku było liczniejsze o 5 klientów w porównaniu z kwartałem poprzedzającym, łącznie z zamówieniem typu fixed-price od jednej z największych globalnych firm IT. Jego wartość wynosi około 3.400.000 zł. Na ten moment Software Mansion obsługuje 42 firmy.

“Czwarty kwartał był dla nas nieco bardziej intensywny. Od sierpnia ubiegłego roku zaczęliśmy dostawać coraz więcej zapytań ofertowych, co w rezultacie przełożyło się na zawarcie kilku nowych umów. Zmianie uległ również sam profil klientów. Wcześniej pracowaliśmy głównie dla startupów, teraz jednak pojawia się coraz więcej korporacji z dużymi projektami” – podsumował Marcin Skotniczny.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *