Rynek

Spółka Eco5tech planuje debiut na rynku NewConnect

Działająca w sektorze PropTech firma Eco5tech SA zamierza, na przełomie drugiego i trzeciego kwartału bieżącego roku, zadebiutować na rynku NewConnect. Spółka planuje realizację projektów m.in. mających zrewolucjonizować proces zarządzania budynkiem w dobie pandemii.

Spółka Eco5tech planuje debiut na rynku NewConnect
Zarząd Eco5tech – w środku prezes Alicja Gackowska

Eco5tech zajmuje się projektowaniem w sektorze budownictwa i implementacją projektowo-wykonawczą innowacyjnych rozwiązań PropTech. Firma podchodzi do tych działań wdrażając innowacje do dotychczas tradycyjnego modelu projektowego, podkreślają jej przedstawiciele.

“Przeanalizowaliśmy wiele ścieżek dalszego rozwoju i naszym zdaniem rozwój przez giełdę zapewni Eco5tech najefektywniejszy wzrost. Jesteśmy bezpośrednio przed złożeniem dokumentu informacyjnego do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Oceniamy, że to dobry moment na debiut na NewConnect, widzimy bowiem zapotrzebowanie na tego typu usługi. Zgodnie z naszymi założeniami akcje Eco5tech będą notowane na NewConnect pod koniec drugiego kwartału lub na początku trzeciego” – powiedziała Alicja Gackowska, prezes zarządu Eco5tech.

Z pierwszego w Polsce “Raportu PropTech 2018” wynika, że nawet 91% agencji nieruchomości w Polsce uważa, że nowe technologie, takie jak aplikacje mobilne czy sztuczna inteligencja zaadaptowana na potrzeby nowoczesnych budynków, są motorem napędowym branży. Według raportów analitycznych, globalny rynek ProPtech wart jest obecnie ponad 20 mld USD.

PropTech częścią cyfrowej transformacji

Obszar PropTechu stanowi część cyfrowej transformacji w sektorze nieruchomości, która bierze pod uwagę zarówno zmiany technologiczne, jak i mentalne w branży oraz zachowania konsumentów. Gałąź nowych technologii związanych z branżą infrastrukturalną rozwija się niezwykle dynamicznie, o czym mogą świadczyć rosnące z roku na rok nakłady na cyfryzację nieruchomości. Rozwiązania z tego obszaru mogą koncentrować się m.in. na sprawnym przetwarzaniu informacji o budynku, przemieszczaniu się personelu i klientów, zautomatyzowniu obsługi recepcyjnej, wspieraniu optymalizacji kosztów zużycia energii i mediów czy zarządzaniu parkingiem, wskazują specjaliści Eco5tech.

Pandemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia dodatkowo przyspieszyły tempo rozwoju tego nurtu. Na rynku nieruchomości, a także wśród przedsiębiorców oraz instytucji publicznych widoczne jest większe zainteresowanie i motywacja do wdrożenia systemów bezpieczeństwa, które ograniczają rozprzestrzenianie się wirusów w obiektach.

“Obecnie rozwijane nowe projekty Eco5tech dotyczą energooszczędności i inteligentnego zarządzania budynkiem w dobie pandemii. Są skierowane do klientów publicznych i prywatnych. Pierwszy z nich daje narzędzia do kontroli zużycia energii w domach, zakładach produkcyjnych, obiektach użyteczności publicznej. Drugi to system do zarządzania budynkiem w dobie pandemii, z uwzględnieniem dezynfekcji, wymiany powietrza, optymalizacji poruszania się po obiekcie głównych użytkowników i gości. Chcemy dostarczyć zintegrowane narzędzie dostępne poprzez aplikację. System będzie badał aktualne zagrożenie i uruchamiał alerty” – podsumowała Alicja Gackowska.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *