Branża ITRynek

Hyland Software otworzy centrum B+R w Katowicach

Firma Hyland Software, dostawca platformy wymiany treści, otworzy w Katowicach centrum badawczo-rozwojowe, w którym zamierza zatrudnić ok. 80 specjalistów IT. Wsparcie w realizacji tej inwestycji zapewniła spółce Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).

Hyland Software otworzy centrum B+R w Katowicach

Amerykańska spółka Hyland Software uznawana jest za jednego z innowatorów i liderów w swojej dziedzinie. W kilkunastu lokalizacjach na całym świecie (m.in. w Londynie, Sao Paulo i Tokio) zatrudnia ponad 3,5 tys. pracowników. W Polsce firma uruchomi centrum badawczo-rozwojowe, w którym blisko 80-osobowy zespół inżynierów będzie rozwijać nowe produkty oraz usługi na potrzeby całej grupy. Katowickie centrum Hyland ruszyć ma jeszcze w drugim kwartale tego roku.

„Zespół naszego nowego centrum badawczo-rozwojowego w Katowicach odegra kluczową rolę w rozwoju platformy content servisowej, która pomaga tysiącom organizacji na całym świecie doskonalić swoje procesy. Doceniamy niesamowity potencjał wysokiej klasy specjalistów IT w Polsce i cieszymy się, że możemy wzmocnić obecność Hyland w Europie” – komentuje Bill Priemer, prezes zarządu Hyland Software.

Ponad 70 projektów inwestycyjnych z USA

Przypomnijmy, że od 2016 roku PAIH wsparła ponad 70 projektów inwestycyjnych ze Stanów Zjednoczonych. Jedna na cztery z amerykańskich inwestycji znajdujących się w portfelu agencji dotyczyła działalności związanej z procesami IT lub badawczo-rozwojowymi. Z Hyland PAIH współpracowała od lipca 2019 r. Eksperci Agencji doradzali inwestorowi w znalezieniu jak najlepszej lokalizacji.

„Polski sektor IT to marka sama w sobie, a inwestycje takie jak centrum B+R Hyland Software dowodzą ogromnego zaufania globalnych graczy do umiejętności naszych specjalistów. Tym bardziej, że w walce o ten właśnie projekt polscy inżynierowie wygrali z regionalną konkurencją. Jesteśmy dumni, że Polska Agencja Inwestycji i Handlu może wspierać tak wysoko zaawansowane technologicznie i wartościowe dla polskiej gospodarki inwestycje” – powiedziała Grażyna Ciurzyńska, p.o. prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Z wyboru Katowic jako miejsca realizacji inwestycji cieszą się również przedstawiciele lokalnych władz. „Wybór ten potwierdza naszą silną pozycję w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w skali kraju. Dla miasta to również szereg korzyści, nowe, atrakcyjne miejsca pracy, rozwój rynku nieruchomości, przyciąganie młodych ludzi, którzy mogą się zdecydować na zamieszkanie w miejscu pracy i wreszcie wzmocnienie marki Katowic na rynku nowych technologii” – podsumowuje Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *