Branża ITRynekPolecane tematy

OVHcloud otwiera drugi oddział w Polsce

Dostawca chmury rozszerza swoją obecność w Polsce otwierając biuro w Gdańsku. Oddział ten, podobnie jak otwarte już w 2004 roku wrocławskie centrum badawczo-rozwojowe, skupia zespoły R&D pracujące nad innowacyjnymi rozwiązaniami cloud, odzwierciedlając przy tym potencjał regionu. Polska staje się bowiem regionalnym hubem technologicznym dzięki swej gotowości na cyfrową transformację, ale także dzięki innowacyjności oraz podejściu multicloud.

OVHcloud otwiera drugi oddział w Polsce
Źródło: OVHcloud

Jak wskazują przedstawiciele OVHcloud, rynek Europy Środkowo-Wschodniej rośnie, oferując ogromne możliwości, bogactwo talentów i innowacyjną myśl techniczną. “OVHcloud aktywnie uczestniczy w rozwoju regionu, czego dowodem było otwarcie niespełna sześć lat temu centrum danych w Warszawie” – podkreślił Robert Paszkiewicz, szef regionu CEE w OVHcloud.

W gdańskim biurze pierwsze rekrutacje ruszyły jeszcze przed pandemią w 2019 roku. Nowo otwarty oddział w centrum biznesowym Spaces – zlokalizowanym w biurowcu Wave – stać się ma przestrzenią do spotkań zespołów, a także klientów OVHcloud. Dodajmy, że przy budynku tym stworzony został City Hub – pierwszy w Trójmieście węzeł współdzielonej mobilności.

“Szukamy talentów w całym kraju, ale i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom pracowników, udostępniając lokalne biura. Stąd w następnym roku planujemy otwarcie kolejnej lokalizacji. Niezmiennie mamy ambitne plany rekrutacyjne i zachęcamy do śledzenia naszych ogłoszeń” – powiedział Robert Paszkiewicz.

Wspomniana ekspansja wpisuje się we wzrostowy trend spółki, odzwierciedlony m.in. wzrostem przychodów w bieżącym roku obrotowym. “Wzmocnienie naszych zespołów i ekosystemu OVHcloud, w połączeniu z szybką ekspansją naszego portfolio PaaS i zwiększonym zapotrzebowaniem na suwerenne oferty cloud to atuty, które pozwalają nam podnieść prognozy przychodów na rok 2022 do przedziału 15-17%” – podsumował Michel Paulin, CEO OVHcloud.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *