Branża ITRynek

Firma L&T Technology Services otworzyła w Krakowie inżynieryjne centrum badawczo-rozwojowe

Ma ono obsługiwać klientów z Ameryki Północnej i Europy, wykorzystując najnowsze technologie w branżach: motoryzacyjnej, transportowej oraz zaawansowanych technologii. Docelowo w polskim centrum L&T Technology Services (LTTS) pracować ma 300 inżynierów, poinformowali przedstawiciele spółki.

Firma L&T Technology Services otworzyła w Krakowie inżynieryjne centrum badawczo-rozwojowe

Uruchomienie centrum badawczo-rozwojowego w Krakowie to kolejny etap ekspansji LTTS w Europie Wschodniej. Jest on rezultatem podpisania przez spółkę wieloletniej umowy z jednym z największych amerykańskich producentów pojazdów elektrycznych. Inwestycja ta ma przyczynić się do wzrostu regionalnej gospodarki, stworzyć setki miejsc pracy oraz wesprzeć duże projekty poprzez innowacyjne procesy inżynieryjne, wskazują przedstawiciele LTTS. Jak się okazuje, zakres prac obejmować będzie zarówno tworzenie oprogramowania, jak i sprzętu potrzebnego do rozwoju linii produktów.

W ciągu najbliższych trzech lat, w centrum tym znaleźć pracę ma 300 inżynierów. Obecnie w krakowskim biurze zatrudnionych jest 40 osób. Jak poinformowali specjaliści LTTS, w ramach inicjatywy rozwijania talentów i umiejętności w Polsce, spółka poszukuje również możliwości współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Politechniką Krakowską oraz brytyjskim Coventry University.

“Tworząc centrum w Polsce, chcemy, aby nasi klienci w Europie i Ameryce Północnej mogli korzystać z wieloletniego doświadczenia LTTS w zakresie nowych technologii inżynieryjnych i wbudowanych. Chcemy również wykorzystać lokalny potencjał inżynierski do realizacji wielu naszych globalnych programów o kluczowym znaczeniu. Będziemy współpracować z lokalną administracją i środowiskiem akademickim w celu dalszego rozwoju ekosystemu. W tym miejscu chcielibyśmy także wyrazić swoje wielkie uznanie za wsparcie, jakie otrzymaliśmy ze strony rządowych instytucji oraz lokalnych władz samorządowych” – powiedział Abhishek Sinha, dyrektor operacyjny i członek zarządu LTTS, podczas uroczystego otwarcia centrum.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *