Rynek

Spółka ID Logistic Polska wdrożyła rozwiązania automatyzacyjne Zebra Technologies

Wspomniane narzędzia służą do automatyzacji procesów magazynowych w celu zwiększenia ich wydajności, wzmocnienia możliwości realizacji zamówień e-commerce oraz wzrostu produktywności pracowników. Od czasu wdrożenia w styczniu 2022 roku ogólna produktywność magazynów wzrosła o około 15% w 18 lokalizacjach ID Logistics Polska.

Spółka ID Logistic Polska wdrożyła rozwiązania automatyzacyjne Zebra Technologies

Przed wdrożeniem zespoły magazynowe ID Logistics korzystały ze starszych terminali mobilnych, które działały na systemie operacyjnym Windows CE i zbliżały się już do końca okresu wsparcia technicznego. W związku z tym pracownicy magazynowi spółki musieli przejść na najnowsze, ergonomiczne, lekkie, wytrzymałe i wydajniejsze urządzenia z systemem Android, jednocześnie zwiększając możliwości drukowania.

„Zebra Technologies dostarczała nam doskonały sprzęt i rozwiązania przez ostatnie 20 lat, więc był to też naturalny wybór dla tego projektu” – powiedział Marcin Czerwiński, dyrektor IT w ID Logistics Polska. „Nowe rozwiązania stanowią solidną platformę do dodawania nowych technologii i aplikacji w przyszłości, jeszcze bardziej zwiększając wydajność, co zaobserwowaliśmy dzięki wprowadzeniu bardziej intuicyjnych, całkowicie dotykowych urządzeń, z których nasi pracownicy naprawdę lubią korzystać” – dodał.

ID Logistics Polska wybrała urządzenia Zebra ze względu na ich niezawodne działanie oraz doświadczenie firmy we wsparciu klientów w trakcie migracji z platformy Windows na Android. Ponadto zespoły testujące wyraziły pozytywne opinie na temat jakości, trwałości i użyteczności nowych urządzeń.

Rozwiązania Zebry do automatyzacji magazynów oparte na systemie Android obejmują terminale mobilne z serii TC52 i MC33xx. Urządzenia te współpracują z drukarkami termicznymi Zebra, ręcznymi skanerami kodów kreskowych LS2208 i skanerami bezprzewodowymi LI3678. Zintegrowane oprogramowanie Velocity od partnera firmy Zebra, Ivanti Wavelink, przekształca starsze aplikacje w całkowicie dotykowe, graficzne interfejsy użytkownika na urządzeniach, usprawniając przepływy pracy i poprawiając wskazówki dla operatora bez zmiany systemu zarządzania magazynem.

Narzędzia oparte na systemie Android zaowocowały wspomnianym już 15% wzrostem produktywności i skróceniem czasu szkolenia. Rozszerzone możliwości tych rozwiązań umożliwiają też wdrażanie dodatkowych procesów, takich jak kompletacja sztukowa do realizacji zamówień e-commerce, a także weryfikacja i walidacja na potrzeby kontroli jakości i pakowania.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *