Rynek

Spółka TenderHut opublikowała wyniki finansowe za 2020 rok

Po niedawnym debiucie na rynku New Connect, na którym akcje urosły o 6%, spółka TenderHut opublikowała swój pierwszy raport roczny. Pomimo pandemii, wartość skonsolidowanych przychodów spółki w 2020 roku wzrosła do poziomu 46,9 mln zł, tj. o 24% w porównaniu do roku poprzedzającego. Grupa TenderHut wypracowała też zysk netto dwukrotnie wyższy niż w roku 2019, który osiągnął poziom 5,9 mln zł. Jak wynika z podsumowania, zdecydowanej poprawie uległ również wskaźnik EBITDA, który za 2020 rok wyniósł 8,8 mln zł (+92% rdr).

Spółka TenderHut opublikowała wyniki finansowe za 2020 rok
Robert Strzelecki i Thomas Birk

Po najlepszym w historii spółki, pod względem wyników, IV kwartale 2019 roku, Grupa weszła w 2020 rok z dobrym portfelem projektów. SoftwareHut został ujęty w rankingu Financial Times 1000 Europe Fastest Growing Companies, jako jedna z najszybciej rozwijających się spółek zajmując 32 miejsce w rankingu i 2 w Polsce – przypominają przedstawiciele Grupy.

Jednak w wyniku pandemii, szeroko zakrojone na początku roku, plany akwizycyjne na 2020 rok zostały istotnie zredukowane. Firma dokonała jedynie przejęcia 45% udziałów spółki Nordic Tech House AB, szwedzkiego akceleratora startupów, współpracującego z Grupą TenderHut już od kilku lat. Ta transakcja wzmocniła pozycję spółki na rynku szwedzkim. Jak wskazują specjaliści spółki, plany kolejnych przejęć zostały odsunięte na bardziej stabilne czasy. Rezultatem ich ograniczenia było podwojenie skonsolidowanego zysku, który na koniec 2020 roku osiągnął wspomniane 5,9 mln zł.

“To co nas wyróżnia wśród innych technologicznych spółek, jest fakt, że nasz model biznesowy budujemy na trwałej relacji z klientem. Co powoduje, że rozwijamy się trochę, jak firmy z modelu Software as a Service, które w każdym miesiącu mają kolejnych subskrybentów na swoje usługi. Tak samo jest z TenderHut. Szczycimy się tym, że mamy bardzo niski wskaźnik rezygnacji klientów z naszych usług. Stajemy się dla nich miejscem, w którym mogą zaspokoić większość swoich technologicznych potrzeb” – skomentował Robert Strzelecki, prezes zarządu TenderHut SA.

Prezes spółki wskazał, że celem Grupy TenderHut na rok 2021 jest umacnianie się na rynkach Europy Zachodniej, Północnej oraz USA, a także ekspansja na rynki wschodzące, czyli Daleki Wschód. TenderHut ma już oddział w Chinach, a teraz planuje założenie oddziału w Japonii.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *