BranżaRynek

Startuje Beyond.pl Cloud Academy: otwarte warsztaty dla specjalistów IT

Główną ideą przedsięwzięcia jest organizacja technicznych spotkań dla specjalistów IT w trzech miastach – Poznaniu (24 kwietnia), Wrocławiu (17 maja) oraz Gdańsku (14 czerwca). Beyond.pl Cloud Academy to projekt edukacyjny marki Beyond.pl, jednego z wiodących w kraju operatorów centrów przetwarzania danych.

Startuje Beyond.pl Cloud Academy: otwarte warsztaty dla specjalistów IT
Wyznajemy zasadę „Technicy dla techników”. Wszystkie warsztaty dotyczą konkretnych zagadnień i prezentowane są przez doświadczonych inżynierów. Podstawową wartością dla uczestników ma być praktyczna wiedza” – mówi Aleksandra Ochranowicz, Koordynatorka Projektu Beyond.pl Cloud Academy. “Zdajemy sobie sprawę, że większość tego typu wydarzeń skupia się w Warszawie. Nam zależy na popularyzacji chmury obliczeniowej jako metody pracy z danymi także w innych, równie istotnych dla biznesu miejscowościach” – argumentuje.

Tegorocznym tematem cyklu spotkań Cloud Academy jest „Efektywne wdrożenie cloudowe”. Gościem specjalnym będzie Mirosław Burnejko, autor bloga Chmurowisko.pl. Dodatkowo w Poznaniu z prelekcją wystąpi Max Smolaks – zdobywca „Oscara” branży data center w konkursie DCD Global Awards oraz redaktor brytyjskiej, międzynarodowej platformy medialnej Data Center Dynamics.

Zapraszamy do udziału przede wszystkim specjalistów IT o już ugruntowanej wiedzy bazowej na temat cloud computingu. Na pewno na warsztatach odnajdą się pracownicy działów IT różnego szczebla niezależnie od wielkości firmy. Wydarzenie kierujemy także do studentów ostatnich lat, którzy chcą skonfrontować wiedzę teoretyczną z realnymi realizacjami. Zależy nam na wymianie doświadczeń praktyków” – zaprasza koordynatorka.

W tegorocznym programie Cloud Academy zaplanowane prelekcje prezentujące możliwości chmury obliczeniowej opartej na różnych systemach wirtualizacji – od VMware, przez e24cloud, Open Stack, aż po Microsoft Azure Stack. Elementem wydarzenia będzie także demo z konfiguracji backupu w oparciu o narzędzia Veeam. Uczestnicy spotkania w Poznaniu przejdą także trasą edukacyjną Data Center 2, aby przekonać się, jak funkcjonuje jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej centrum danych na poziomie Rated 4 według standardu ANSI/TIA-942.

Przeczytaj również
Slack stanie się częścią oprogramowania biznesowego Salesforce

W tegorocznym programie Cloud Academy zaplanowane prelekcje prezentujące możliwości chmury obliczeniowej opartej na różnych systemach wirtualizacji – od VMware, przez e24cloud, Open Stack, aż po Microsoft Azure Stack. Elementem wydarzenia będzie także demo z konfiguracji backupu w oparciu o narzędzia Veeam. Uczestnicy spotkania w Poznaniu przejdą także trasą edukacyjną Data Center 2, aby przekonać się, jak funkcjonuje jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej centrum danych na poziomie Rated 4 według standardu ANSI/TIA-942. Pozostali otrzymają zaproszenia do odwiedzenia obiektu. Dla wszystkich przewidziano także voucher na wykorzystanie chmury e24cloud oraz pakiet upominków.

“Wokół chmury obliczeniowej wciąż istnieje wiele mitów dotyczących między innymi bezpieczeństwa danych. Projekt ma osłabiać lub zupełnie niwelować te stereotypy. Wierzymy, że uda się nam to osiągnąć dzięki współpracy z uznanymi parterami technologicznymi oraz znanymi osobistościami ze świata IT. Edukacja rynku to jeden z podstawowych celów Beyond.pl” – mówi Aleksandra Ochranowicz.

Szczegółowa agenda dostępna jest na stronie academy.beyond.pl, gdzie prowadzone są także zapisy uczestników. Wydarzenie wspierają światowe brandy: Intel, Microsoft, VMware i Veeam. ITwiz objął patronat medialny nad Beyond.pl Cloud Academy. Miejsca i daty poszczególnych spotkań”

Poznań, 24 kwietnia

Beyond.pl Data Center 2
ul. Dziadoszańska 9
61-248 Poznań

Wrocław, 17 maja

Scandic Wrocław
ul. Piłsudskiego 49/57
50-032 Wrocław

Gdańsk, 14 czerwca

Novotel Gdańsk Centrum
ul. Pszenna 1
80-749 Gdańsk

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *