CDOBranża ITRynek

Stelmet wykorzystuje platformę HPE Alletra jako wsparcie dla rozwoju działalności

Firma Stelmet zdecydowała się na wykorzystanie infrastruktury HPE Alletra jako fundamentu dla nowoczesnego środowiska danych. Nowe rozwiązanie zapewnia m.in. wysoką wydajność, skalowalność i elastyczność środowiska pamięci masowej, ale także – ułatwia wykorzystanie dostępnych zbiorów danych w nowych scenariuszach wpisujących się w rozwój modelu biznesowego firmy Stelmet.

Stelmet wykorzystuje platformę HPE Alletra jako wsparcie dla rozwoju działalności
Źródło: Stelmet

Grupa Stelmet specjalizuje się w produkcji i dystrybucji drewnianej architektury ogrodowej oraz pelletu. W ofercie firmy Stelmet znajdują się m.in. płoty, kratki, deski, podesty, pergole, kwietniki, altany oraz domki narzędziowe. Oferta firmy obejmuje ponad 2,6 tys. wyrobów, które są sprzedawane w ponad 25 krajach. Jak przekonują przedstawiciele firmy, dzięki zdolności do realizacji dużych zamówień, szerokiemu zasięgowi geograficznemu i krótkim terminom realizacji, Stelmet stał się wiodącym dystrybutorem dla największych sprzedawców detalicznych drewnianych elementów architektury ogrodowej w Europie.

Realizacja strategicznych planów rozwoju oraz chęć poprawy wykorzystania generowanych danych przełożyły się na decyzję o modernizacji infrastruktury pamięci masowych w firmie Stelmet. “Jako dynamicznie rozwijająca się firma, inwestujemy w technologie, które są w stanie zaspokoić nasze potrzeby nie tylko dzisiaj, ale też jutro i za parę lat. Posiadając rozbudowany harmonogram produkcyjny oraz dużą sieć dystrybucyjną, każdego dnia generujemy ogromną ilość danych. W związku z tym, potrzebujemy inteligentnej i skalowalnej infrastruktury, która jest w stanie skutecznie przechowywać, zarządzać i przetwarzać nasze dane” – mówi Rafał Ciepliński, dyrektor IT w firmie Stelmet.

Z myślą o usprawnieniu infrastruktury danych zadecydowano o wdrożeniu platformy HPE Alletra na potrzeby utrzymania wszystkich danych produkcyjnych i administracyjnych. Dzięki temu uruchomiono uproszczone środowisko pamięci masowej, które dobrze sprawdza się w realiach dynamicznych zmian potrzeb biznesowych i całościowo wspiera wszelkie scenariusze wykorzystania danych. Co więcej, platforma HPE Alletra pozwala na szybkie skalowanie infrastruktury danych w miarę rozwoju biznesu, a także wspiera przetwarzanie i ochronę danych z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji.

Dodatkowo, scentralizowane mechanizmy zarządzania danym pozwalają sprawnie reagować na każde zapotrzebowanie w zakresie dostępu do danych dla użytkowników lub aplikacji, a jednocześnie – wspierają działania mające na celu eliminowanie istniejących w organizacji silosów danych. ”Dzięki inteligentnej platformie HPE Alletra, nasi klienci odchodzą od skomplikowanego i czasochłonnego procesu zarządzania infrastrukturą i mogą skoncentrować się na dostarczaniu nowych usług wspierających innowacje i rozwoju biznesu” – mówi Marek Kwiatkowski, Business Development Manager w HPE Polska. „Stelmet przeszedł od posiadania i utrzymywania infrastruktury danych do rozwiązania, w którym po prostu uzyskuje dostęp do danych i je wykorzystuje. Podejście takie stanowi wielkie usprawnienie dla stale rosnącego przedsiębiorstwa Teraz firma ma więcej czasu oraz zasobów dostępnych na żądnie, dla spełnienia nowych wyzwań biznesowych” – dodaje.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *