Branża ITRynek

Strix rozszerza działalność na niemieckim rynku e-commerce

Przejmując niemiecką spółkę Webweit grupa Strix rozszerzy działalność na rynek niemiecki i wzmocni kompetencje w zakresie budowy oraz obsługi sklepów internetowych dla dużych oraz średnich przedsiębiorstw.

Strix rozszerza działalność na niemieckim rynku e-commerce

Zdaniem przedstawicieli polskiej spółki włączenie niemieckiej agencji Webweit do grupy Strix wzmacnia obie firmy. Webweit może skalować swoją działalność poza rynek niemiecki, a założony w Polsce i działający również w Holandii Strix poszerza swoje możliwości pozyskiwania klientów w regionie DACH. Strix wzmocni też kompetencje w zakresie budowy i obsługi sklepów internetowych dla dużych oraz średnich przedsiębiorstw. “Witamy doświadczony i cechujący się olbrzymim profesjonalizmem zespół Webweit w grupie Strix. Konsekwentnie zwiększamy potencjał synergii w grupie, korzystny dla wszystkich uczestników. Zwiększamy konkurencyjność, łącząc swoje doświadczenia i będziemy czerpać z różnorodności uzupełniających się rynków” – podkreśla Borys Skraba, twórca marki Strix.

Transakcja pozwoli również na rozszerzenie kompetencji Strix m.in. w zakresie budowy rozwiązań e-commerce w oparciu o platformę Shopware. Zawarta umowa przełoży się także na zwiększenie bazy klientów oraz liczby pracowników – zatrudnienie w skali całej grupy Strix sięga już 200 osób. Transakcja oznacza również, że Strix posiadać będzie oddziały w Polsce, Holandii oraz w Niemczech. Grupa Strix obsługuje także klientów z innych rynków, w tym ze Szwecji, Danii i Wielkiej Brytanii.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *