Branża ITInfrastrukturaRynek

SUSE udostępnia bezpłatnie system operacyjny i technologie kontenerowe producentom urządzeń medycznych wykorzystywanych w walce z COVID-19

Do zwarcia z pandemią koronawirusa staje także SUSE – firma zajmująca się oprogramowaniem open source, zobowiązała się pomóc wszystkim organizacjom produkującym urządzenia medyczne wykorzystywane w walce z COVID-19.

SUSE udostępnia bezpłatnie system operacyjny i technologie kontenerowe producentom urządzeń medycznych wykorzystywanych w walce z COVID-19

SUSE będzie świadczyć bezpłatnie usługi wsparcia technicznego oraz utrzymania dla swojego systemu operacyjnego i technologii kontenerowych, które będą wbudowane we wspomniane urządzenia medyczne oraz zarządzać nimi. Rozwiązania firmy są już dostępne – chodzi bowiem  o przyspieszenie wprowadzania tych urządzeń na rynek przez producentów.

Obecna globalna pandemia wymaga od nas czegoś więcej niż tylko próby przetrwania jako firmy i troski o samego siebie. Dysponujemy najnowocześniejszą technologią open source i know-how, które mogą pomóc innym w walce o ratowanie życia. Będziemy się tym dzielić natychmiast i bez opłat” – powiedziała Melissa Di Donato, prezes SUSE.

SUSE Embedded Linux dla urządzeń medycznych

SUSE Linux Enterprise to system operacyjny, który może być wbudowany w różnego rodzaju urządzenia i sprzęty, pomagając w ich uruchomieniu oraz obsłudze. Jego wyspecjalizowana wersja – SUSE Embedded Linux – to zoptymalizowany system operacyjny dla specyficznych produktów, w tym urządzeń medycznych takich jak respiratory, aparaty rentgenowskie czy mammografy.

Jak informują przedstawiciele SUSE, klienci z branży farmaceutycznej i badawczej a także państwowe laboratoria na całym świecie używają już superkomputerów z systemem SUSE Linux Enterprise w celu znalezienia rozwiązań problemów stwarzanych przez COVID-19. W tym także sposobów na leczenie i zapobieganie rozprzestrzenianiu się tego wirusa.

Technologie kontenerowe ułatwiające zarządzanie aplikacjami

Z kolei rozwiązania kontenerowe producenta obejmują SUSE CaaS Platform, która umożliwia organizacjom wykorzystanie technologii Kubernetes do łatwiejszego wdrażania i zarządzania aplikacjami oraz usługami opartymi na kontenerach – twierdzą specjaliści SUSE.

Drugie rozwiązanie to SUSE Cloud Application Platform, pomagające programistom wykorzystać Kubernetes i szybciej opracowywać aplikacje uruchomiane na urządzeniach oraz w chmurze. Jak zapewniają przedstawiciele producenta, oba rozwiązania zapewniają bezpieczeństwo i niezawodność działania każdemu urządzeniu, na którym pracują lub którym zarządzają.

Wszystkie organizacje zainteresowane skorzystaniem z pomocy SUSE w walce z COVID-19 proszone są o kontak pod adresem CCO@suse.com.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 thought on “SUSE udostępnia bezpłatnie system operacyjny i technologie kontenerowe producentom urządzeń medycznych wykorzystywanych w walce z COVID-19”