Branża ITRynek

Sygnis S.A. odnotowała 12,7 mln zł przychodów ze sprzedaży w I kwartale 2022 roku

To wzrost o prawie 12% w porównaniu z całym ubiegłym rokiem. Z kolei zysk netto Grupy Sygnis wyniósł 3,4 mln zł i był o 213% wyższy od całego 2021 roku. Na te rekordowe wyniki spółki wpłynęły przede wszystkim realizacja dostaw drukarek 3D w ramach programu Laboratoria Przyszłości, a także znaczące dostawy urządzeń wysokich technologii, poinformowali przedstawiciele firmy notowanej na NewConnect.

Sygnis S.A. odnotowała 12,7 mln zł przychodów ze sprzedaży w I kwartale 2022 roku

Wyniki finansowe przedstawione w raporcie okresowym za I kwartał 2022 roku są pierwszymi danymi Sygnis S.A. Wcześniejszy raport roczny, jak i dane porównywalne za I kwartał 2021, przedstawiają połączone wyniki pro-forma Sygnis New Technologies oraz MODE S.A. I tak, w I kwartale br. przychody ze sprzedaży wyniosły 12,7 mln zł i były wyższe o 260% niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Jeszcze wyższą dynamikę zanotowano przy zysku netto, który przekroczył 3,4 mln zł i był ponad 8-krotnie wyższy od wartości z I kwartału 2021, kiedy to wyniósł 0,4 mln zł.

“I kwartał 2022 roku był okresem wzmożonej realizacji licznych zamówień. Przede wszystkim zrealizowaliśmy duże dostawy dla platformy Moje Bambino w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Jest to również najlepszy kwartał pod kątem sprzedaży urządzeń z kategorii „wysokich technologii”, które przyniosły ponad 2 mln zł z przychodów netto” – skomentował Andrzej Burgs, prezes zarządu Sygnis S.A. “To, na co jednak warto zwrócić uwagę, to istotny udział w strukturze kosztów wydatków związanych z pracami badawczo-rozwojowymi w ramach naszych kluczowych projektów, które mają globalny potencjał. Jesteśmy zatem samowystarczalną firmą technologiczną wykorzystującą sprzedaż i dystrybucję do finansowania swoich innowacyjnych projektów” – dodał.

Przypomnijmy, że zespół badawczo-rozwojowy Sygnis dostarcza nowatorskie i innowacyjne urządzenia na rynek, często w autorskich technologiach. Na co dzień specjaliści spółki pracują nad innowacyjnymi projektami R&D z segmentów: biotechnologii, nowych technologii addytywnych, nanotechnologii, energetyki oraz zautomatyzowanej fotografii.

W I kwartale 2022 roku spółka kontynuowała realizację prac nad szeregiem projektów badawczo-rozwojowych. Pierwszy z nich to Syglass, czyli technologia druku ze szkła niskotemperaturowego autorską metodą. Jest on na najbardziej zaawansowanym etapie rozwoju, podkreślają przedstawiciele Sygnis. Naukowcy skupieni wokół projektu Sygbio pracują natomiast nad stworzeniem technologii druku 3D z biomateriałów i skonstruowaniem biodrukarki 3D do zautomatyzowanego tworzenia bionicznych narządów. Z kolei Sygpast będzie wielofunkcyjną hybrydową drukarką 3D z systemem kontroli jakości w czasie rzeczywistym.

“W naszym portfolio znajduje się wiele projektów R&D, które będziemy systematycznie wprowadzać do sprzedaży, aby zrealizować główny cel naszej Strategii Rozwoju. Chcemy do 2027 roku zostać największą spółką deeptechową w Europie Środkowo-Wschodniej” – podsumował Andrzej Burgs.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *