BranżaRynek

Sygnis wzmacnia pozycję w polskiej branży druku 3D

Wraz z przejęciem spółki ZMorph Grupa Sygnis pozyskała nowe możliwości w zakresie produkcji urządzeń wydruku trójwymiarowego oraz istotnie wzmocniła pozycję na polski rynku rozwiązań wydruku 3D. Transakcja zakupu spółki ZMorph przez firmę Sygnis została formalnie sfinalizowana 29 lipca 2022 roku.

Sygnis wzmacnia pozycję w polskiej branży druku 3D

Wraz z zamknięciem transakcji zakupu spółki stanowisko prezesa ZMorph objął Grzegorz Kaszyński, który pozostaje wiceprezesem zarządu Sygnis i dyrektorem handlowym Grupy Sygnis. W spółce ZMorph skupi się na rozbudowie sieci sprzedaży i zacieśnianiu relacji z klientami. Z kolei Andrzej Burgs, który pozostaje prezesem zarządu firmy Sygnis objął stanowisko wiceprezesa ZMorph, a także dyrektora działu technologicznego Grupy Sygnis. Wedlug oficjalnych zapowiedzi Andrzej Burgs będzie wspierał ZMorph w zakresie rozwoju oferowanych urządzeń. Pełniąc rolę szefa działu rozwojowego będzie również wspierał rozwój przyszłych, wspólnych produktów obu spółek.

Zakup firmy zajmującej się projektowaniem oraz produkcją drukarek 3D to kolejny etap długofalowej strategii rozwoju Sygnis. Wcześniejsze plany zakładały bowiem m.in. wzmocnienie możliwości firmy Sygnis w zakresie produkcji urządzeń wydruku 3D. Tymczasem firma ZMorph to jeden z największych i najdłużej działających polskich producentów drukarek 3D. Firma oferuje drukarki 3D przeznaczone m.in. do zastosowań przemysłowych, a także urządzenia skierowane dla sektora edukacyjnego. Produkty ZMorph są dostępne globalnie dzięki oficjalnej sieci partnerów na wszystkich kontynentach i – jak podkreślają przedstawiciele spółki – cieszą się dużą popularnością szczególnie na rynku amerykańskim. Wedle zapowiedzi ZMorph pozostanie odrębną spółką zależną firmy Sygnis. Obie firmy będą jednak ściśle współpracować w gramach powstałej grupy kapitałowej.

Przeczytaj również
Grupa Euvic: w planach 1 mld zł przychodu i możliwy debiut na GPW

„Jestem bardzo dumny, że udało się nam dołączyć ZMorph do Grupy Sygnis. Jest to jedna z najważniejszych marek na polskim rynku druku 3D, a przede wszystkim bardzo rozpoznawalna na świecie. Unikatowy design i nacisk na jakość ZMorph w połączeniu z siłą badawczo-rozwojową Sygnis z pewnością szybko zaowocuje nowymi rozwiązaniami w ofercie firmy. Łączymy się w przełomowym momencie, dzięki drukarce i500 ZMorph staje się ważnym graczem na rynku drukarek profesjonalnych, w szczególności tych kierowanych dla profesjonalnych SME” – podkreśla Grzegorz Kaszyński, wiceprezes Sygnis i nowy prezes zarządu ZMorph.

Transakcja ma przynieść m.in. liczne efekty synergii. “Efekt synergiczny tej transakcji będzie najprawdopodobniej widoczny pod koniec tego roku, stanowiąc ważny element strategii firmy. Opracowywane w Sygnis produkty mogą stać się istotnym elementem dalszego rozwoju nowo przejętej spółki i mogą być w przyszłości transferowane do ZMorph. Dodatkowo, dzięki nowej lokalizacji na Dolnym Śląsku możemy poszerzać nasze pole rekrutacyjne, rozpoczynając współpracę z różnymi, zdolnymi osobami w tym regionie. Inwestując w ZMorph jako Grupa Sygnis stajemy się największym podmiotem z branży druku 3D w Polsce” – dodaje Andrzej Burgs, prezes zarządu firmy Sygnis.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *