RynekPolecane tematy

Sygnity wprowadza do Polski nowe rozwiązanie dla energetyki i utilities

Zbudowane na bazie rozwiązań firmy Microsoft i rozwijane przez firmę Ferranti oprogramowanie ECOMS zostanie zlokalizowane i dostosowane do polskich regulacji prawnych.

Sygnity wprowadza do Polski nowe rozwiązanie dla energetyki i utilities

Przedstawiciele producenta podkreślają, że system MECOMS dobrze wpisuje się w obecne potrzeby polskiej branży utilities oraz sektora energetyki, ponieważ został zbudowany pod kątem – podobnych do tych, z którymi mamy obecnie do czynienia na polskim rynku, przekształceń. Wedle zapowiedzi oprogramowanie wpisuje się także w światowe trendy IT, wspiera przetwarzanie Big Data, model chmurowy, a także rozwiązania mobilne. „Po latach doświadczeń w tworzeniu rozwiązań dla sektora energetycznego i mediów, w obliczu deregulacji tego rynku w Europie, w 2005 roku podjęliśmy decyzję o strategicznej współpracy z Microsoft i zbudowaliśmy nowe rozwiązanie w oparciu o Microsoft Dynamics AX” – mówi Johan Vandekerckhove, Dyrektor ds. Rozwiązań w Ferranti. “Stworzyliśmy rozwiązanie zwiększające automatyzację oraz obniżające koszt obsługi odbiorców przy zachowaniu najwyższej jakości. Potwierdzają to analitycy oraz zadowoleni klienci” – dodaje.

Oprogramowanie zostanie zlokalizowane, dostosowane do polskich regulacji prawnych i oferowane klientom przez firmę Sygnity. Według zapowiedzi MECOMS posłuży także jako baza do rozwoju branżowych rozwiązań Sygnity. „Podjęliśmy strategiczną decyzję o tym, że rozwiązania klasy CIS i MDM dla klientów klasy Enterprise będziemy rozwijać w oparciu o MECOMS, we współpracy z firmami Ferranti i Microsoft” – podkreśla Zarychta, dyrektor Rozwoju Biznesu w sektorze Utilities firmy Sygnity.

Z oficjalnej informacji prasowej wynika, że przyjęty przez producenta systemu model procesów odwzorowuje działanie praktycznie każdego dostawcy mediów – od licznika do płatności – w modelu meter to cash. Rozwiązanie ma działać niezależnie od struktury organizacyjnej i wykorzystywanych rozwiązań wspierających zarządzanie. Po dostosowaniu do polskich regulacji system ma sprawdzać się pod kątem potrzeb dostawców i sprzedawców mediów dla rynku B2B oraz B2C. Wspierane mają być procesy związane z sprzedażą i dystrybucją elektryczności, gazu, wody, ciepła i chłodu. Oprogramowanie obsługuje także scenariusze Dual Fuel i Multi-Utility.

Oprogramowanie MECOMS wspiera przede wszystkim obszary pomiarów, rozliczeń oraz zarządzania majątkiem. Centralizuje m.in. informacje dotyczące pomiarów, klientów i infrastruktury sieciowej. Rozwiązanie wspiera obecnie instalacje obsługujące od kilku do kilkunastu milionów odbiorców. Podstawowa funkcjonalność zarządzania przedsiębiorstwem i obsługi standardowych procesów odbywa się z wykorzystaniem modułów warstwy Microsoft Dynamics AX. Wyspecjalizowane moduły systemu MECOMS obejmują pięć kluczowych domen biznesowych i mogą być wdrażane w sposób niezależny – według potrzeb konkretnej organizacji. „Microsoft konsekwentnie realizuje strategię budowy zaawansowanych rozwiązań branżowych we współpracy z partnerami, opierając się na Microsoft Enterprise Framework (MEF). Szukamy rozwiązań ekosystemowych, które są najbardziej innowacyjne i przy tym bardzo konkurencyjne cenowo dla naszych klientów. W projektach tych wspieramy partnerów zarówno na poziomie globalnym, jak i lokalnym, jak ma to miejsce w przypadku współpracy z Sygnity nad dostosowaniem MECOMS do warunków polskiego rynku i regulacji” – mówi Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Enterprise w polskim oddziale Microsoft.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *