AplikacjeRynek

Symfonia angażuje klientów w rozwój i doskonalenie swoich rozwiązań

Program Symfonia Lab zakłada m.in. aktywny udział klientów we wszystkich etapach procesów związanych z tworzeniem i doskonaleniem rozwiązań firmy Symfonia. Tą, strategiczną zmianę w podejściu do rozwoju oprogramowania Symfonia poprzedziły m.in. badania UX/CX. Uruchomienie programu Symfonia Lab jest też kolejnym krokiem w realizacji strategii skoncentrowanej wokół potrzeb klienta.

Symfonia angażuje klientów w rozwój i doskonalenie swoich rozwiązań

Uruchomienie programu Symfonia Lab zakłada m.in. ustandaryzowanie zasad współpracy z użytkownikami oprogramowania Symfonia, co przełoży się na większą efektywność w tworzeniu rozwiązań zapewniających jak najlepsze doświadczenia osobom korzystających z aplikacji tego producenta. Z perspektywy użytkowników nowe podejście oznacza też realny wpływ na kształt rozwiązań marki Symfonia.

“Od lat w Grupie Symfonia prowadzimy politykę koncentrowania się na klientach, aktywnie zachęcając ich do zgłaszania opinii i rekomendacji. Nowo uruchomiony program Symfonia Lab jest ustandaryzowaniem tej polityki – wdrażamy metodologię do współpracy z użytkownikami. Podnoszenie poziomu doświadczeń, a więc wyższa jakość rozwiązań, przekładają się na zadowolenie klientów oraz ich lojalność. Grupa Symfonia powiększa się, jednocześnie podejmując aktywności celem wzmocnienia przewagi konkurencyjnej” – zapewnia Aneta Jarczyńska, dyrektor ds. Rozwoju Produktu i Komercjalizacji w Grupie Symfonia.

Co ważne, program Symfonia Lab formalizuje m.in. dotychczasową politykę zakładającą m.in. aktywne pozyskiwanie opinii i rekomendacji rozwojowych od użytkowników oprogramowania Symfonia. Wprowadza też ustandaryzowaną metodologię pracy nad nowymi funkcjonalnościami czy zmianami na poziomie interfejsu obsługi aplikacji. Wedle zapowiedzi, w pierwszej fazie funkcjonowania programu Symfonia Lab do procesu badawczo-rozwojowego zostali zaproszeniu aktualni użytkownicy rozwiązań Symfonii. W dalszej perspektywie rozwiązanie zostanie otwarte również dla zewnętrznych, potencjalnych odbiorców oprogramowania.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *