AplikacjeRynek

Symfonia przejmuje spółki eDokumenty oraz moreBIT

Obie firmy zostaną włączone do Grupy Symfonia. Transakcja ma pozwolić m.in. na poszerzenie oferty, a także zwiększenie zasięgu oraz skali rozwiązań oferowanych przez firmę Symfonia.

Symfonia przejmuje spółki eDokumenty oraz moreBIT

Z oficjalnych informacji wynika, że decyzja o włączeniu spółek eDokumenty oraz moreBIT do Grupy Symfonia jest efektem udanej, wieloletniej współpracy wspomnianych podmiotów. “Widzimy duży potencjał na poszerzenie oferty oraz zwiększenie zasięgu i skali dla wytwarzanych produktów. Postępująca cyfryzacja oraz zmiany prawne, m.in. KSeF, przyspieszają rozwój technologiczny firm. Zainteresowanie platformą Symfonia Obieg Dokumentów wzrosło ponad dwukrotnie na przestrzeni dwóch ostatnich lat. Dlatego uznaliśmy, że akwizycja jest najlepszym rozwiązaniem. Zapewniam, że nasi klienci i partnerzy odczują same pozytywne zmiany z połączenia sił ze spółkami eDokumenty oraz moreBIT, który będzie skupiał się na obsłudze klientów oczekujących dopasowanych do swoich potrzeb rozwiązań” – podkreśla Piotr Ciski, dyrektor generalny Grupy Symfonia.

Co ważne, firma eDokumenty jest dostawcą rozwiązania, które Symfonia dotąd oferowała pod marką Symfonia Obieg Dokumentów. Mowa o chmurowej platformie Ready_™ łączącej rozwiązania klasy ECM z mechanizmami wsparcia pracy zespołowej i funkcjonalnościami typowymi dla środowisk ERP. W praktyce oznaczało to, że rozwiązanie Ready_™ było odsprzedawane przez Symfonię pod własną marką. Teraz stanie się jej własnością. Ofertę Grupy Symfonia uzupełnią też rozwiązania firmy moreBIT, która wyspecjalizowała się w budowaniu dedykowanych dla konkretnych klientów rozwiązań bazujących na platformie Ready_™. “Jesteśmy przekonani, że połączenie z Symfonią przyczyni się do jeszcze większej innowacyjności i wartości, jaką oferujemy klientom. Naszym wspólnym celem jest dostarczanie kompleksowych i innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą firmom osiągnąć sukces w dynamicznym środowisku biznesowym” – mówi Wojciech Kruk, prezes moreBIT.

Wedle zapewnień, przejęcie firmy eDokumenty oraz pakietu kontrolnego moreBIT to kolejny krok Symfonii w kierunku podnoszenia jakości oferowanych usług i budowania pozycji lidera rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw. Ogłoszone przejęcia wpisują się w strategię firmy Symfonia. Zakłada ona m.in. osiągnięcie pozycji czołowego dostawcy oprogramowania dla przedsiębiorstw oraz biur rachunkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Plan ten ma zostać zrealizowany m.in. w drodze rozwoju własnego oprogramowania, ale też fuzje i przejęcia.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *