BranżaInformacje prasoweStrefa IFSWdrożeniaRynek

System ERP firmy IFS usprawni zarządzanie projektami Cyfrowych Sieci Multimedialnych

Wdrożenie systemu IFS Applications ma na celu przede wszystkim usprawnienie obszaru zarządzania, realizowanymi w całej Polsce, projektami infrastrukturalnymi. Oprogramowanie ma również usprawnić procesy zarządcze oraz działania związane z ofertowaniem. Spółka Cyfrowe Sieci Multimedialne będzie wykorzystywać system firmy IFS w obszarach: zarządzania projektami, finansów, HR, dystrybucji oraz dokumentacji.

System ERP firmy IFS usprawni zarządzanie projektami Cyfrowych Sieci Multimedialnych

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw informuje, że spółka Cyfrowe Sieci Multimedialne (CSM) Sp. z o.o., polski dostawca usług teleinformatycznych, wdrożyła system IFS Applications™, aby usprawnić procesy biznesowe, w tym zarządzanie projektami, gospodarkę magazynową i zaopatrzenie.

Firma CSM oferuje usługi teleinformatyczne w zakresie integracji i optymalizacji, które wchodzą w skład wdrożeń kompleksowych rozwiązań informatycznych. Do grupy CSM należy dostawca wyspecjalizowanych usług — firma Globlogic oraz spółka Informatyka, która jest autoryzowanym partnerem IFS Poland, upoważnionym do sprzedaży i wdrażania systemu IFS Applications.

Głównym powodem, dla którego grupa CSM wdrożyła system ERP, była potrzeba usprawnienia procesów zarządzania projektami realizowanymi w różnych regionach kraju. Inne kluczowe obszary działalności, które również wymagały wprowadzenia bardziej nowoczesnego rozwiązania, to gospodarka magazynowa, zaopatrzenie, finanse, zasoby ludzkie, dystrybucja i zarządzanie dokumentacją.

Po zakończonym powodzeniem wdrożeniu systemu firma CSM skutecznie scentralizowała kluczowe dla swojej działalności dane, przy jednoczesnym usprawnieniu zarządzania projektami, logistyką i dokumentacją, co umożliwiło ograniczenie kosztów o około 25%. Wdrożenie IFS Applications doprowadziło również do redukcji kosztów związanych z zaopatrzeniem i gospodarką magazynową — o 15% w pierwszym kwartale 2014 r.

Przeczytaj również
Bank Pocztowy rozpoczął wdrażanie systemu CRM opartego o rozwiązanie Microsoft w chmurze obliczeniowej

„Przed wdrożeniem systemu IFS Applications korzystaliśmy z niezależnego oprogramowania do planowania zadań, co utrudniało zarządzanie kosztami poszczególnych projektów” — powiedział Robert Szydłowski, prezes firmy Cyfrowe Sieci Multimedialne Sp. z o.o. „Dzięki nowym funkcjom w zakresie zarządzania możemy na bieżąco monitorować procesy, co pozwala skuteczniej wykonywać zadania. Analizując dane, które pozwala gromadzić system IFS Applications, możemy lepiej ocenić każdą okazję współpracy biznesowej i przygotować bardziej precyzyjne oferty cenowe, co daje nam przewagę nad konkurencją”.

„Firmy, których działalność jest oparta na projektach, stanowią ważny rynek klientów firmy IFS i cieszymy się, że firma CSM osiąga korzyści z wdrożenia naszego rozwiązania” — powiedział Marcin Taranek, prezes IFS CEE. „Z przyjemnością informujemy, że należąca do grupy CSM firma Informatyka, która jest partnerem biznesowym firmy IFS, pomogła z powodzeniem wdrożyć system IFS Applications, co stanowi dowód świetnej znajomości naszego rozwiązania”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.