BranżaInformacje prasoweStrefa IFSWdrożeniaRynek

System ERP firmy IFS usprawni zarządzanie projektami Cyfrowych Sieci Multimedialnych

Wdrożenie systemu IFS Applications ma na celu przede wszystkim usprawnienie obszaru zarządzania, realizowanymi w całej Polsce, projektami infrastrukturalnymi. Oprogramowanie ma również usprawnić procesy zarządcze oraz działania związane z ofertowaniem. Spółka Cyfrowe Sieci Multimedialne będzie wykorzystywać system firmy IFS w obszarach: zarządzania projektami, finansów, HR, dystrybucji oraz dokumentacji.

Ethernet Switch Panels

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw informuje, że spółka Cyfrowe Sieci Multimedialne (CSM) Sp. z o.o., polski dostawca usług teleinformatycznych, wdrożyła system IFS Applications™, aby usprawnić procesy biznesowe, w tym zarządzanie projektami, gospodarkę magazynową i zaopatrzenie.

Firma CSM oferuje usługi teleinformatyczne w zakresie integracji i optymalizacji, które wchodzą w skład wdrożeń kompleksowych rozwiązań informatycznych. Do grupy CSM należy dostawca wyspecjalizowanych usług — firma Globlogic oraz spółka Informatyka, która jest autoryzowanym partnerem IFS Poland, upoważnionym do sprzedaży i wdrażania systemu IFS Applications.

Głównym powodem, dla którego grupa CSM wdrożyła system ERP, była potrzeba usprawnienia procesów zarządzania projektami realizowanymi w różnych regionach kraju. Inne kluczowe obszary działalności, które również wymagały wprowadzenia bardziej nowoczesnego rozwiązania, to gospodarka magazynowa, zaopatrzenie, finanse, zasoby ludzkie, dystrybucja i zarządzanie dokumentacją.

Po zakończonym powodzeniem wdrożeniu systemu firma CSM skutecznie scentralizowała kluczowe dla swojej działalności dane, przy jednoczesnym usprawnieniu zarządzania projektami, logistyką i dokumentacją, co umożliwiło ograniczenie kosztów o około 25%. Wdrożenie IFS Applications doprowadziło również do redukcji kosztów związanych z zaopatrzeniem i gospodarką magazynową — o 15% w pierwszym kwartale 2014 r.

„Przed wdrożeniem systemu IFS Applications korzystaliśmy z niezależnego oprogramowania do planowania zadań, co utrudniało zarządzanie kosztami poszczególnych projektów” — powiedział Robert Szydłowski, prezes firmy Cyfrowe Sieci Multimedialne Sp. z o.o. „Dzięki nowym funkcjom w zakresie zarządzania możemy na bieżąco monitorować procesy, co pozwala skuteczniej wykonywać zadania. Analizując dane, które pozwala gromadzić system IFS Applications, możemy lepiej ocenić każdą okazję współpracy biznesowej i przygotować bardziej precyzyjne oferty cenowe, co daje nam przewagę nad konkurencją”.

„Firmy, których działalność jest oparta na projektach, stanowią ważny rynek klientów firmy IFS i cieszymy się, że firma CSM osiąga korzyści z wdrożenia naszego rozwiązania” — powiedział Marcin Taranek, prezes IFS CEE. „Z przyjemnością informujemy, że należąca do grupy CSM firma Informatyka, która jest partnerem biznesowym firmy IFS, pomogła z powodzeniem wdrożyć system IFS Applications, co stanowi dowód świetnej znajomości naszego rozwiązania”.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *