Strefa IFSWdrożeniaRynek

System ERP firmy IFS wspiera dynamiczny rozwój producenta nanosatelitów

Oprogramowanie IFS Applications 9 stanie się fundamentem do stworzenia wszechstronnej platformy biznesowej wspierającą zarządzanie oraz optymalizację kluczowych projektów i procesów działającej w branży technologii kosmicznych firmy GomSpace. W ramach wdrożenia doceniono m.in. funkcje wspierające zarządzanie czasem, zasobami, materiałami oraz kosztami, a także wbudowane mechanizmy bezpieczeństwa.

System ERP firmy IFS wspiera dynamiczny rozwój producenta nanosatelitów

Firma GomSpace to światowy lider z branży projektowania i produkcji nanosatelitów. W ostatnich latach firma odegrała znaczącą rolę w komercjalizacji nanosatelitów na skalę światową. Do klientów firmy GomSpace należą agencje NASA oraz ESA. Po wejściu na giełdę Nasdaq w segmencie First North Premier (2016), pod nazwą skróconą GOMX, i wynikającym z tego zastrzyku kapitałowym firma jest gotowa jeszcze bardziej przyspieszyć swój rozwój.

„Sprzedaż nanosatelitów w ostatnim kwartale wzrosła o 73%, a nasze procesy biznesowe stają się coraz bardziej złożone” — powiedział Niels Buus, dyrektor generalny firmy GomSpace. „Dlatego potrzebujemy interdyscyplinarnego rozwiązania biznesowego, które da nam wgląd we wszelkie procesy naszych projektów w dowolnym czasie. Przyjazny interfejs systemu IFS Applications 9 i moduł IFS Lobby umożliwiają efektywne zarządzanie czasem, zasobami, materiałami i kosztami. Ponadto rozwiązanie spełnia wysokie wymagania naszej branży w odniesieniu do produkcji, bezpieczeństwa i zachowania zgodności”.

Czynnikami, które zaważyły na decyzji o wyborze oferty firmy IFS oraz jej partnera, firmy Curit, było duże doświadczenie branżowe firmy IFS oraz wysoka skalowalność samego rozwiązania. Rozwiązanie firmy IFS wesprze procesy o znaczeniu krytycznym, takie jak opracowywanie produktów, produkcja projektowa, zarządzanie łańcuchem dostaw, kadry i finanse. „System IFS Applications 9 to elastyczne rozwiązanie, które można szybko skalować zgodnie z potrzebami firmy bez potrzeby przeprowadzania adaptacji. Dodatkowo firmy IFS i Curit mają na swoim koncie wiele sukcesów w sektorze lotnictwa i obrony oraz w branżach produkcyjnych. Otrzymaliśmy gwarancję ukończenia pierwszej fazy wdrożenia w zaledwie kilka miesięcy — i słowa dotrzymano” – dodał Niels Buus.

Przeczytaj również
AMD Ryzen 5000 – superwydajne procesory nowej generacji

Glenn Arnesen, prezes IFS Scandinavia, powiedział „Bardzo się cieszymy, że firma GomSpace wybrała system IFS Applications 9. Korzystając z doświadczenia obu firm — IFS i Curit — oferujemy wysoce efektywne rozwiązanie ERP doskonale nadające się do obsługi złożonych procesów produkcji projektowej. GomSpace jest znakomitym przykładem tego, jak wspieramy firmy, oferując im funkcje, których potrzebują do usprawnienia działania firmy i upraszczania własnych procesów, dokumentowania i weryfikacji zgodności z przepisami oraz zapewnienia dynamicznego rozwoju”.

Więcej informacji o rozwiązaniach IFS dla sektora zaawansowanych technologii można znaleźć pod adresem: www.ifs.com/corp/industries/high-tech-manufacturing/.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *