BranżaRynek

System ERP jako centralna platforma wspierająca cyfrową transformację

Francuski dostawca usług z zakresu obsługi technicznej budynków, Grupa ISERBA, wdroży system IFS Applications 9 na potrzeby realizacji strategii cyfrowej transformacji kluczowych procesów. Oprogramowanie będzie wspierać pracę 685 techników serwisowych i 400 pracowników administracyjnych na terenie całej Francji.

System ERP jako centralna platforma wspierająca cyfrową transformację

Założona w Lyonie w 1978 roku Grupa ISERBA każdego roku obsługuje ponad 1,6 miliona zgłoszeń serwisowych. Jest to możliwe dzięki sieci placówek obejmującej ponad 30 lokalizacji na terenie całej Francji. Aby przyspieszyć swój wzrost i zapewnić wysoką jakość świadczonych usług serwisowych, firma postanowiła zastąpić mieszaninę dotychczasowych, przestarzałych rozwiązań nowoczesną platformą dla przedsiębiorstw, która umożliwiłaby optymalizację wydajności personelu mobilnego oraz wsparła działania administracyjne za pomocą portali B2B i B2C.

Po wnikliwym procesie ewaluacyjnym obejmującym kilku dostawców Grupa ISERBA wybrała system IFS Applications, który ujednolici prowadzone przez nią działania oraz zoptymalizuje kluczowe procesy biznesowe, takie jak planowanie obsługi technicznej, zarządzanie serwisem, zarządzanie projektami, zarządzanie relacjami z dostawcami i klientami oraz zapewnienie jakości i obsługa firmowych finansów.

„Czyniąc z systemu IFS Applications naszą centralną platformę biznesową, będziemy w stanie zoptymalizować zarządzanie działaniami serwisowymi i wyposażyć pracowników w narzędzia do lepszego zarządzania danymi” — powiedział Frédéric Masson, dyrektor ds. rozwoju technicznego w Grupie ISERBA. „Dodatkowo wdrożony przez firmy Applium i IFS portal do współpracy jeszcze bardziej zacieśni nasze relacje z klientami i dostawcami, co przełoży się na lepszą obsługę zgłoszeń i wyższą jakość serwisu”.

Amor Bekrar, prezes oddziału IFS we Francji, dodał: „Bardzo się cieszymy, mogąc powitać Grupę ISERBA w gronie naszych nowych klientów. Dzięki strategicznym inwestycjom w nasze możliwości z zakresu zarządzania serwisem staliśmy się wiodącym dostawcą dla sektora usług serwisowych i branży konstrukcyjno-budowlanej. Grupa ISERBA, jak wiele podobnych firm, zdaje sobie sprawę z potencjału cyfrowej transformacji w zakresie optymalizacji wydajności działań biznesowych, dlatego bardzo się cieszymy, że możemy pomóc jej w tym procesie. Liczymy na wiele lat owocnej dla obu stron współpracy z Grupą ISERBA”.

Eric Chambost, szef działu IFS w firmie Applium, skomentował: „Jesteśmy dumni z możliwości współpracy z Grupą ISERBA i firmą IFS nad wdrożeniem wszechstronnego, zorientowanego na usługi serwisowe rozwiązania biznesowego, które zapewni użytkownikom komfort pracy, a firmie szybki zwrot z inwestycji”.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *