Informacje prasoweStrefa IFSWdrożeniaBranża ITRynek

System IFS Applications wesprze zarządzanie polską grupą tartaków

Firma Poltarex, jedno z wiodących na polskich przedsiębiorstw z przemysłu drzewnego, wdrożyła zintegrowany system klasy ERP. Rozwiązanie firmy IFS ma pozwolić na zwiększenie efektywności procesów związanych z finansami, produkcją i dystrybucją w sześciu tartakach grupy Poltarex.

System IFS Applications wesprze zarządzanie polską grupą tartaków

Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego Poltarex Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji i sprzedaży tarcicy iglastej, liściastej oraz elementów architektury ogrodowej. Spółka posiada sześć zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w województwie pomorskim. Ponad 50% produkcji trafia na eksport, przede wszystkim na rynki europejskie.

W celu usprawnienia zarządzania rozproszoną geograficznie organizacją zarząd firmy Poltarex zdecydował się na wdrożenie systemu IFS Applications jako centralnego, zintegrowanego rozwiązania do zarządzania przedsiębiorstwem.

Wdrażając system IFS Applications, firma Poltarex osiągnęła założony cel, którym był zunifikowany system IT z kompleksową bazą danych z zakresu finansów, dystrybucji i produkcji. Rozwiązanie wdrożono w sześciu zakładach produkcyjnych firmy, wspomagając tym samym szczegółową analizę danych na poziomie pojedynczych zakładów przy jednoczesnym usprawnieniu zarządzania danymi przez centralę firmy.

„Wybraliśmy system IFS Aplications przede wszystkim ze względu na jego elastyczność, która zapewnia obsługę niestandardowych procesów produkcyjnych bez konieczności wprowadzania wielu modyfikacji” – powiedział Marek Kubiak, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego Poltarex Sp. z o.o. „Dzięki wdrożeniu systemu zyskaliśmy możliwość bezpośredniego dostępu do aktualnych danych dotyczących wszystkich realizowanych zleceń oraz wyników uzyskiwanych w naszych zakładach produkcyjnych”.

„Jest nam bardzo przyjemnie, że firma Poltarex dołączyła do grona naszych klientów” – powiedział Marcin Taranek, prezes IFS CEE. „Rozwiązania firmy IFS wspierają działalność wielu przedsiębiorstw w przemyśle drzewnym. Cieszymy się, że nasze doświadczenie w branży pozwoli firmie Poltarex na dalszy, efektywny rozwój”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *