Rynek

Szwajcarski dostawca usług chmurowych wchodzi na polski rynek

Działalność na polskim rynku rozpoczyna firma CloudSigma. Ma to być pierwszy etap w realizacji planów ekspansji na rynki regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki współpracy z firmą Atman, w Polsce ulokowana zostanie część infrastruktury szwajcarskiego dostawcy usług cloud computing.

Szwajcarski dostawca usług chmurowych wchodzi na polski rynek

Zgodnie z zapowiedziami dedykowane dla polskich odbiorców usługi CloudSigma będą dostępne jeszcze w tym roku. Oferowane będą rozwiązania skierowane zarówno do mniejszych, jak i do dużych organizacji. Oferta dla polskiego rynku ma stanowić odpowiedź na rosnące zainteresowanie usługami chmurowymi, rozwiązaniami typu Infrastructure-as-a-Service (IaaS) oraz wykorzystaniem narzędzi analizy Big Data.

Zapowiadane są konkurencyjne ceny. Źródeł przewagi nad konkurencyjnymi dostawcami usług w modelu cloud computing przedstawiciela firmy CloudSigma upatrują także w intuicyjnych narzędziach administracyjnych, dużej elastyczności w zakresie konfiguracji usług, a także – w przejrzystym modelu rozliczeń. Istotny ma być też fakt, że część infrastruktury wykorzystywanej na potrzeby świadczenia usług chmurowych CloudSigma zostanie ulokowana w warszawskim centrum danych firmy Atman. Na polskim rynku CloudSigma będzie działać za pośrednictwem lokalnej spółki zależnej.

Dotychczas, złożona w 2009 roku spółka, świadczyła usługi w modelu cloud na rzecz klientów ze Stanów Zjednoczonych, Azji, Australii oraz Europy Zachodniej. Z rozwiązań CloudSigma korzysta m.in. Europejska Agencja Kosmiczna oraz spółka zarządzającej frankfurcką Giełdą Papierów Wartościowych.

Uruchomienie lokalnego oddziału ma być też ważnym etapem w realizacji planów ekspansji CloudSigma na rynki regionu Europy Środkowo-Wschodniej. “Rozpoczęcie działalności na polskim rynku to dla nas ważna decyzja. Liczymy na to, że stanie się on fundamentem naszej ekspansji w tej części Europy. Obecność w Polsce pozwoli nam także na budowanie chmurowych klastrów geolokalizacyjnych pomiędzy trzema platformami chmurowymi CloudSigmy znajdującymi się na terenie Europy – w Zurychu, Frankfurcie i Warszawie” – mówi Robert Jenkins, dyrektor generalny firmy CloudSigma.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *