Informacje prasoweRynek

Szwedzki producent wind wykorzysta najnowszy system ERP

Rozwiązanie IFS Applications będzie wspierać m.in. procesy związane z projektowaniem, produkcją, dostawami, sprzedażą, serwisem oraz remontami w Grupie Alimak. Duże znaczenie dla realizacji celów biznesowych firmy mieć będą m.in. wbudowane w system IFS Applications funkcje zarządzania projektami pod kątem planowania, raportowania i czynności kontrolnych. Docelowo z oprogramowania będzie korzystać nawet 1,6 tys. pracowników firmy Alimak.

Szwedzki producent wind wykorzysta najnowszy system ERP

Od 70 lat Grupa Alimak jest pionierem i liderem branży standardowych i wykonywanych na zamówienie wind, podnośników oraz podestów roboczych bazujących na technologii przekładni zębatej. Prowadząca sprzedaż w ponad 100 krajach firma obejmuje cały łańcuch wartości od rozwoju produktu przez produkcję, marketing, dystrybucję po sprzedaż i obsługę posprzedażową.

Aby uzyskać lepszy ogląd całego łańcucha dostaw, Grupa Alimak wybrała system IFS Applications jako swoją centralną platformę w Szwecji, która będzie się stamtąd rozwijać na cały świat. Najważniejsze korzyści, jakie Alimak spodziewa się uzyskać, to:

• Wyższa zdolność planowania, zarówno w krótkim, jak i długim okresie, aby lepiej wykorzystywać zasoby
• Wyższe dochody z obsługi posprzedażowej dzięki lepszemu dostępowi do bazy zainstalowanych urządzeń i skuteczniejszym działaniom kontrolnym
• Wbudowana funkcja bezproblemowego sterowania projektami pod kątem planowania, raportowania i czynności kontrolnych
• Obsługa kompleksowych procesów zarządzania cyklem życia produktu
• Lepsza kontrola kosztów

„Szukaliśmy partnera dobrze rozumiejącego najlepsze w klasie procesy w środowisku globalnym i zaangażowanego we wspieranie metod poprawy efektywności naszych procesów biznesowych w przyszłości” – powiedział Stefan Rinaldo, wiceprezes Grupy Alimak. „Jesteśmy pewni, że firma IFS dzięki swojemu interfejsowi użytkownika Aurena pomoże nam podnieść naszą efektywność wewnętrzną i z niecierpliwością oczekujemy rozpoczęcia naszej współpracy”.

Przeczytaj również
W Warszawie powstanie Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją

Początkowo system IFS Applications zostanie wdrożony u około 400 użytkowników w Szwecji, a po pełnym wdrożeniu będzie mógł służyć nawet 1600 użytkownikom w całej organizacji. W pierwszej fazie Grupa Alimak wykorzysta możliwości systemu do wsparcia działań w obszarach finansów, zasobów ludzkich, projektowania, zarządzania projektami, produkcji, łańcucha dostaw, sprzedaży i serwisu oraz remontów.

Elni Kullmer, dyrektor IFS w Skandynawii, dodał: „Cieszymy się, że Grupa Alimak wybrała nasze rozwiązanie do wsparcia swoich operacji i zamierza korzystać z niego na całym świecie. Nasz wiodący na rynku pakiet ERP pomaga wielu różnym klientom na całym świecie, co czyni go niezawodnym wyborem dla globalnych firm prowadzących skomplikowaną działalność produkcyjną i posprzedażową. Z niecierpliwością czekamy na możliwość wyposażenia pracowników Grupy Alimak w skuteczne i łatwe w użyciu narzędzia do optymalizacji wewnętrznych i zewnętrznych procesów w całym jej łańcuchu wartości”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *